Každý z obdarovaných tak díky štědré pomoci všech, kteří se do Kabelkového veletrhu zapojili, získal částku rovných 17 328 korun. A nás čekala tento týden příjemná povinnost odevzdat šek s penězi těm, kteří to opravdu potřebují.

„Potěšilo nás a překvapilo, že jsou lidé tak vstřícní a dokážou pomoci postiženým dětem. Vůbec jsme to nečekali,“ svěřila se maminka Jarečka Věra Drajsajtlová. Výtěžek využije na rehabilitaci a léčbu postiženého chlapce.

Obrovskou radost udělal výtěžek Kabelkového veletrhu také Aktivačnímu centru Jsme tady, kterému Deník přispívá už od prvních ročníků konání této akce v Přerově.

„Chtěla bych poděkovat všem, kteří kabelky darovali i těm, kteří si je přišli koupit. Atmosféra byla nádherná a byli jsme opravdu dojatí výsledkem, který předčil veškerá naše očekávání. Je vidět, že se tato akce každý rok posouvá někam dál,“ popsala Věra Saňková z Aktivačního centra Jsme tady, které se stará o klienty s kombinovaným typem postižení.

„Jsou lidé, kteří už považují Kabelkový veletrh za tradici a chodí na ni každý rok. Akce tedy má svou historii a letos mě na ní příjemně překvapilo, že některá sběrná místa vznikala zcela spontánně,“ dodala.

Centrum hodlá finance použít na zvelebení zahrady tak, aby ji mohli klienti více využívat.

Své dojetí neskrývala ani maminka tříletého Kubíčka Barbora Silná z Potštátu. Kubíček je jedním z trojčat, které se narodilo manželům Silným. Zatímco jeho brášky Adama a Filipa předčasný porod maminky nijak nepoznamenal, Kubíček má už od narození zdravotní problémy.

„Rádi bychom příspěvek použili na speciální dětské chodítko a cvičební a senzomotorické pomůcky. Kubík je velmi psychomotoricky opožděný, nepoužívá zrak, a tak doufáme, že by jej tyto pomůcky mohly posunout dále. Finance využijeme i na logopedickou péči,“ shrnula jeho maminka.

Ta si pomoci lidí nesmírně váží. „Byla jsem moc ráda, že vzniklo jedno sběrné místo také v potštátské knihovně a do této dobročinné akce se mohli zapojit i místní. Přinesli celkem sedmdesát pět kabelek,“ uzavřela.