O území v atraktivní zóně s dobrým dopravním napojením měly zájem dvě firmy - CTP Invest a skupina Accolade. Zastupitelé na svém zasedání loni v červnu rozhodli, že pozemky prodají druhému z developerů, skupině Accolade, a to za částku 39 milionů 717 tisíc korun.

Na jednání v září ale došlo k nečekanému obratu a konkurenční zájemce CTP Invest přišel s nabídkou o 7 milionů korun vyšší. Skupina Accolade tak musela takřka v přímém přenosu částku dorovnat, aby její snaha vybudovat v Přerově průmyslový park neskončila fiaskem.

„Podepsali jsme s městem smlouvu o odkoupení pozemků v lokalitě Staré Rybníky. Přerov se tak už brzy dočká rozvoje celého území zóny, kde vznikne moderní průmyslový park šetrný k životnímu prostředí a vytvářející nové pracovní příležitosti,“ shrnula mluvčí skupiny Accolade Lucie Mareš Heřmanská.

Ilustrační foto
Boj o Staré Rybníky: konkurence přihodila miliony, znovu se hlasovalo

„Aktuálně pracujeme na přípravě dokumentace pro územní řízení. S ohledem na tuto skutečnost tedy zatím není možné upřesnit časový harmonogram, konkrétní podobu či parametry připravovaného objektu. Nicméně je jisté, že v souladu se skladbou našeho portfolia chystáme halu pro nájemce z oblasti výroby, logistiky nebo e-commerce,“ doplnila.

Město prodalo pozemky skupině Accolade za zhruba 47 milionů korun. „Kdy přesně se v této lokalitě začne stavět, záleží na developerovi. Je to jeden z prvních větších projektů, ale průmyslová zóna v lokalitě Staré Rybníky určitě nebude tou poslední,“ zmínil přerovský primátor Petr Vrána (ANO).

Stavba obřího robotického centra pro on-line nakupování společnosti Amazon v Kojetíně je u konce.
V Kojetíně se chystá stavba nové haly. Amazon má spustit provoz letos

Investoři už podle radních zareagovali na fakt, že byla zahájena stavba dálnice D1 v úseku u Říkovic, která konečně umožní lepší dopravní napojení.

„Snažíme se spolupracovat také se soukromými investory, kteří mají zájem o výstavbu bytů. Pro ně začíná být Přerov zajímavou lokalitou, a to kvůli dobrému napojení na Olomouc. Víme tak o pěti až sedmi projektech bytové výstavby,“ doplnil náměstek přerovského primátora Miloslav Dohnal (ODS).