Letošní ročník dětského dne v Horní Moštěnici pořádalo jako obvykle Sdružení rodičů a přátel školy Horní Moštěnice ve spolupráci s obcí. A o tom, že byl program skutečně lákavý a organizace bezchybná, svědčí i fakt, že oslavu dětského dne v zámecké zahradě navštívilo více než tisíc dětí, maminek, tatínků, jednoduše všech, kteří si chtěli užít den.

„Pro malé oslavence jsme připravili osm stanovišt se úkoly, v programu se předvedou žáci našich tříd se svými vystoupeními a přivezli jsme i oblíbené skákací hrady, snažíme se, aby si užili všichni. Největším lákadlem je ale letos určitě Voxel, “ řekla předsedkyně SRPŠ Jana Faitová.

Ilustrační foto
Stane se Přerov velkým přístavem? Senátorka svolává debatu

O zábavu se staral dýdžej a moderátor v jedné osobě, který nedopustil ani náznak nudy, děti tančily, soutěžily a při vystoupeních fandily svým kamarádům a spolužákům.

„Chodíme sem s dětmi, stanoviště s úkoly jsou každý rok jiná, vždycky skvěle připravená a děti opravdu baví. Největším lákadlem je ale samozřejmě skákací hrad,“ směje se Šárka Knapková z Horní Moštěnice.

Dobrá nálada byla patrná na každém kroku, návštěvníci dorazili nejen z Horní Moštěnice, ale i z Přerova a okolí a v Moštěnici tak bylo celou sobotu pořádně rušno.

„Návštěvnost každý rok stoupá a za to jsme moc rádi, z výtěžku pak můžeme financovat různé aktivity dětí z naší základní školy,“ dodala Jana Faitová. Organizátoři už teď začínají plánovat příští ročník a podle toho letošního je jasné, že bude rozhodně o co stát. 

Uzavírka Polní ulice v Přerově.
Uzavírka Polní ulice potrvá déle, než se plánovalo