Charitativní akci s názvem „Strom splněných přání“ uspořádalo už potřetí Obchodní centrum Galerie Přerov společně s organizací Dobré místo pro život. Vánoční strom s přání dětí byl v průběhu prosince instalován v přízemí nákupního centra, a to hned vedle informačního stánku.

„Ze strany veřejnosti byl o tuto akci velký zájem a během pouhého týdne byly všechny dárky rozebrány. Někteří zákazníci se nás ptali ještě dříve, než projekt vůbec začal. I v příštím roce bychom v něm chtěli pokračovat a přibrat ještě jeden dětský domov,“ řekla marketingová manažerka Galerie Přerov Jarmila Řezníčková.

Přání Ježíškovi nakreslilo šestnáct dětí z Dětského domova v Přerově, a to ve věku od šesti do sedmnácti let. Asi nejvíce všechny dojal obrázek od třináctiletého Martina, který si nepřál nic pro sebe, ale chtěl koupit piliny a žrádlo pro svého křečka.

„Chtěl jsem najít pod stromečkem něco pro křečka, protože se o něj starám a mám ho u sebe na pokoji. Dárek mi proto udělal velkou radost,“ svěřil se.

Vytoužené přání splnil chlapci Jakub Vrábel, který se přišel na předávání dárků osobně podívat. „Volba pro mě byla jasná. Líbilo se mi, že ten hoch nechtěl nic pro sebe, ale dárek pro své zvířátko - podestýlku a žrádlo. Mám zvířata také rád, takže mě to potěšilo,“ přiznal. Některé děti si přály policejní sadu, elektroniku nebo MP3 přehrávač a jedna z dívek zatoužila po mikině.

Že se všem splnil jejich sen a děti našly pod Stromem splněných přání to, po čem toužily, potěšilo i zaměstnance Dětského domova v Přerově.

„Je hezké, že v dnešní době lidé nemyslí na sebe, ale myslí na ostatní. Překvapilo mě, že byly dárky už do týdne rozebrané, a chtěl bych za ně všem lidem moc poděkovat. Přání dětí byla různá a záleželo především na věku - ty menší děti chtěly autíčka, starší zase elektroniku nebo oblečení,“ uzavřel Armin Renczes z Děstského domova v Přerově.