Celorepublikově se jedná již o pátý ročník, avšak Přerov se do projektu zapojil poprvé.

„Je to akce pro děti z dětského domova. Děti si samy nakreslily, co by chtěly pod stromeček od Ježíška," uvedla jednatelka organizace Dobré místo pro život Jana Vymazalová.

Přání se liší dle věku, mladší děti si přejí hlavně plyšáky a elektroniku, ti starší pak sportovní vybavení a dívky zejména kosmetiku nebo oblečení. Přání dětí nejsou nijak finančně náročná, každý dárek se vejde do částky šest set korun.

„Jedním z přání jsou například věci pro křečka, jídlo, seno a všechno, co takový křeček potřebuje," dodala Jana Vymazalová.

Strom splněných přání je umístěn v přízemí Obchodního centra Galerie Přerov, vedle informačního stánku. Je na něm umístěno devatenáct proseb. Každý, kdo se chce stát Ježíškem pro děti z domova, si vybere jedno přání, dárek zakoupí a předá na informačním stánku.

Projekt končí 18. prosince. Předání následně proběhne v dětském domově. Jako poděkování si pro dárce děti připravily balíčky s nazdobenými perníčky.

„Důležité je, že lidé udělají radost konkrétnímu dítěti," podotkla spoluorganizátorka akce a vedoucí marketingu Nákupního centra Galerie Přerov Lenka Volfová.