Akce je součástí Evropského týdne mobility a v Přerově se k ní připojí základní školy Za mlýnem, U Tenisu, Boženy Němcové, Svisle, J. A. Komenského a Želatovská.

„Děti si mohou vybrat, jestli pojedou na kole, koloběžce nebo zvolí městskou hromadnou dopravu. Tímto vyzýváme i rodiče, aby se pokusili omezit dopravu svých potomků autem až před školu,“ řekl přerovský radní pro školství Michal Zácha (ODS). Nepovinnou součástí výzvy je i soutěž Pěšky do školy, do které se zaregistrovalo celkem 66 týmů z přerovských základních škol.

„Soutěž nehodnotí množství nachozených kilometrů, ale pravidelnost aktivního způsobu dopravy. Účast je bodována, a ti nejúspěšnější mohou získat různé ceny - třeba v podobě sportovního vybavení, poukazu na zážitkový dárek pro celou třídu, svačinkových balíčků od sponzorů soutěže a podobně,“ shrnula vedoucí odboru sociálních věcí a školství přerovského magistrátu Romana Pospíšilová.

Školáci budou v rámci týdne absolvovat i doprovodné aktivity, jako třeba projektové výukové hodiny zaměřené na téma bezpečnost v silničním provozu, ekologie a výhody zdravého pohybu. Také příští týden je pro přerovské školáky ve znamení ekologie.

V úterý 26. a ve středu 27. září se děti zúčastní v kině Hvězda „Kouzelné odpadové talkshow“, která jim má předat informace o správném způsobu nakládání s odpady.

„V programu vystoupí úspěšný mladý kouzelník a úřadující mistr České republiky v moderní magii Adam Kotinský, který dětem z prvního stupně zábavnou formou vysvětlí základy třídění,“ doplnil náměstek primátora Miloslav Dohnal (ODS).