Radnice letos hodlá do obnovení zastaralých koutků pro děti investovat částku jeden a půl milionu korun a obnovy se dočká i hřiště u městského rybníku.

„Hřiště v Kozlovské ulici, které je staré přes dvě desítky let, čeká v průběhu léta likvidace. Protože je toto místo u rybníku dětmi i rodiči vyhledávané, budou tu na podzim instalovány nové prvky - pružinová houpadla, vahadlové houpačky, kolotoč, šplhací věž, houpací hnízdo a lanová pyramida. Hřiště doplní také nové lavičky a odpadkové koše,“ vyjmenovala Michaela Kašíková z přerovského magistrátu.

V současné době vzniká nové hřiště také v sídlištní zástavbě ulice Budovatelů, která se nachází v blízkosti základní školy. Děti se zde mohou těšit na novou šplhací sestavu a lanovou pyramidu, ale součástí inventáře budou i nová místa k sezení a plot, jenž oddělí hrací plochu od chodníku.

„Nové herní prvky vyrostou během následujících týdnů také na třídě 17. listopadu, v ulicích Na Odpoledni, Sokolská, Osmek, Kozlovská, Želatovská a v areálu Lagun. Tam putovala rovněž investice do obnovy skateparku. Nyní probíhá výměna opláštění ramp, dočká se i oplocení a počítá se s novým nátěrem ramp,“ doplnil náměstek přerovského primátora Petr Měřínský (ANO).

Zacílí i na pískoviště

Město hodlá investovat nejen do bezpečných a atraktivních hracích prvků, ale i do obnovy pískovišť, na kterých vznikají pod dětskýma rukama bábovky a hrady.

„Nová pískoviště i s kryty umístíme před výškový dům v ulici Velká Dlážka 1, a pak i v Mikuláškově a Jasínkově ulici. Naopak málo využívané pískoviště před domy v Kabelíkově ulici, které bylo vyhodnoceno jako nadbytečné, zmizí z mapy města i s přístupovými chodníky,“ doplnila Michaela Kašíková.

Například obyvatelé ulice U Tenisu ale nejsou spokojeni s tím, že se na ně zapomíná.

„Sídliště se stavělo v roce 1972, a když se projdete ulicí dnes, tak se tu nic nezměnilo. Vnitroblok U Tenisu je nevyužitá plocha. Jedno pískoviště a u něj tři lavičky,“ obrátili se na redakci obyvatelé této části města. Vadí jim i to, že jsou narušené chodníky od kořenů stromů, a nikdo s tím nic nedělá.