Ti nejmenší si na nich vyrábí velikonoční dekorace od perníčků, kraslic, zápichů či přáníček. Návštěvníci mohou obdivovat také výstavu, která bude příští týden přemístěna do malého sálu Městského domu, kde bude doplněna o výrobky dalších řemeslnic.

V letošním roce jsou tématem dílen a výstav zvířata.

„Letos jsme je oživily i živými zvířátky. Máme tu okolo třiceti černých a žlutých čerstvě vylíhlých kuřátek, která dostávají každou hodinu vodu a potravu a ve čtvrtek budou vrácena zpět do chovu. K vidění jsou také dva králíci a morče," uvedla Dagmar Kolomazníková ze Střediska volného času (SVČ) Atlas a Bios s tím, že některé děti mají příležitost vidět zvířátka, která často malují, na vlastní oči vůbec poprvé.

Děti si v dílnách z vyfouklých vajíček vytváří různé myšičky či slepičky. V další místnosti si zdobí perníčky. Mohou se také zapojit do skupinové hry s písmenky, jejíž cílem je odhalit znění skryté tajenky. V dolním patře je pro ně připravena výstava, kde mají své výrobky i účastnici místních kroužků.

„Máme tu například myši, kočky nebo beránka z keramiky nebo velké množství perníkových figurek, věcí z proutí a paličkované výrobky. Také je tu zastoupena látková tvorba – různí maňásci či kraslice vyrobené technikou patchwork," řekla Zdena Sekerová z přerovského SVČ Atlas a Bios.

Výstava v Městském domě bude k vidění.od 25. do 29. března každý den od 9.30 do 17.30 hodin. Každý den na ní budou předvádět svou tvorbu šikovné řemeslnice.

„Začne v pondělí ve 13.30 hodin a skončí v pátek ve stejný čas," uzavřela ředitelka Blanka Mašková.