„Děti si zde mohou vyrobit budky každý rok. Dostanou od nás stavebnici ze smrkového dřeva a mohou tvořit,“ uvedla pořadatelka akce Jana Kosturová. Naučné odpoledne začalo v budově Ornisu v 16.30 hodin a kromě výroby ptačích budek, se malí i velcí návštěvníci dozvěděli, jak ptáci prožívají jaro.

Děti si tak zkusily výrobu sýkorníku. „Dnes vyráběné budky budou sloužit jako útočiště zejména sýkorám. V těchto mrazivých dnech se zde mohou schovat i jiní ptáci, například vrabci. Je to pro ně náhrada hnízdících možností, protože se ve městech kácejí stromy a stříhají keře,“ podotkla Jana Kosturová. Hotové výtvory si pak děti odnesly domů. V Ornisu ještě dostaly poučení, jak budku správně pověsit. Jana Kosturová příchozím také vysvětlila rozdíl mezi budkou a krmítkem. „Důležité je také čistění budek. Až ptáci opustí budku i s mláďaty, je potřeba ji vyčistit a připravit tak sýkorník pro nové ptačí obyvatele,“ uzavřela pořadatelka akce.

Sedmiletou Markétu Jelínkovou výroba sýkorníku bavila. „Dnes jsem se sem moc těšila. Budku si pověsím na strom v zahradě a budu čekat na jaro,“ řekla.