„Už tradiční dárci - majitelé Base campu - nám i letos přispěli a zaplatili nové helmy, takže dárky byly kompletní. Jsem rád, že i když byla situace v tomto koronavirovém roce hodně ztížená, podařilo se nám nepřetrhnout nit a v tradici dál pokračovat. Kola a koloběžku tak osedlají Matyáš, Max, Tim, Adam, Rozálie a Aneta. Dvě děti jsou osmileté, další čtyřleté,“ přiblížil cestovatel a hudebník Pavel Kadlíček, který je na Přerovsku a Olomoucku duší dobročinného projektu Kola dětem.

V minulých letech se mu podařilo shromáždit finanční prostředky na nákup desítek jízdních kol pro děti z domovů a vytipovaných sociálně slabých rodin.

„Nová kola tak dostaly děti z Přerova i Olomouce a před vánočními svátky jsme pořídili dárky také pro Církevní dětský domov Emanuel ve Staré Vsi,“ popsal Pavel Kadlíček.

V České republice začala shánět jako první peníze na kola dětem, jež vyrůstají v chudých poměrech, Andrea Radová. Pro svou iniciativu našla inspiraci v příběhu o vášnivém bikerovi Marku Reynoldsovi, který zemřel po napadení pumou v horách ve Spojených státech.

Markovým celoživotním koníčkem byla cyklistika a už za svého života každý rok šetřil a nezištně sbíral finanční prostředky od známých a kolegů, aby za ně vždy nakoupil několik dětských jízdních kol, a ta pak osobně předal chudým dětem. Markův odkaz udržují nadále při životě jeho rodiče.