Na děti z mateřinek zde čekalo několik stanovišť s tematikou, která se týkala vody. Někde plnily vědomostní úkoly, jinde si vyzkoušely praktické dovednosti, jako například stříkání vodní pistolí na terč.
Den vody si připomněly ve středu v prostorách Střediska volného času Atlas a Bios děti z přerovských mateřinek.
Mohly se také seznámit s tím, jakým způsobem se čistí znečištěná voda pomocí filtrace, a pracovníci Biosu je zasvětili i do tajů života vodních živočichů.
Den vody si připomněly ve středu v prostorách Střediska volného času Atlas a Bios děti z přerovských mateřinek.
„Jestlipak víte, která sladkovodní ryba je největší a čím se živí?,“ položil otázku dětem z mateřské školy vedoucí Biologické stanice Ivo Růžička. U každého stanoviště děti obdržely razítka do kartiček. Na závěr dostaly omalovánku ryby a pracovní list.