Tématem výtvarného dopoledne s Kristýnou Botkovou je vždy film, který se ten den promítá. Děti si tak mohly před projekcí filmu Lichožrouti vyrobit třeba zvířátka z ponožek a tento týden ve středu, kdy zhlédly „šlágr“ letošního léta - „Emoji ve filmu“ zase vytvářely z papíru smajlíky.

„Dílničky mají úspěch a spousta rodičů s dětmi se k nám vrací. Pracujeme s materiály jako krabice, barevné papíry, takže děti hodně lepí, stříhají a vyrábíme i přívěšky na klíče z vatových koulí,“ přiblížila Kristýna Botková. Nejvíce dětí podle ní o prázdninách dorazilo na dílnu, věnovanou filmu Lichožrouti.

Zábavné dopoledne si užijí v kině nejen děti, ale i jejich rodiče a prarodiče. „Je to změna, protože si tady děti mohou něco vytvořit, přemýšlet u toho, a ne jen sedět u televize,“ pochvaloval si jeden z příchozích Robert Jakubek z Přerova.

Mimořádné projekce budou probíhat až do konce prázdnin. Příští středu, tedy 23. srpna, se uskuteční kreativní tvoření k filmu Zpívej, o týden později je pak tématem Kráska a zvíře. Dílničky začínají vždy v 9 hodin, promítání filmu je v 10 hodin.

„Spousta lidí, zejména z okolních vesnic, je ráda, že je v kině co dělat i během dopoledne a promítání začíná v deset. Rádi bychom pořádali podobné akce pro děti i během jarních a zimních prázdnin. Ne všechny rodiny mají totiž hlavu plnou nápadů a plnou peněženku, aby mohly s dětmi jezdit k moři nebo na dovolenou,“ uzavřela vedoucí přerovského kina Hvězda Svatava Měrková.