Se zvoněním na hodinu zavládl klid také ve 3. A, kde třídní učitelka Antonie Tomášková volala děti před tabuli, a postupně jim předávala půlroční hodnocení. Děti se dušovaly, že si známky během druhého pololetí zlepší.

Vzhůru na hory

„S vysvědčením jsem spokojená, mám samé jedničky, ale určitě budu muset ještě zapracovat na českém jazyku. Na jarní prázdniny pojedu se zálesáky na hory, a už se moc těším,“ řekla spokojeně žákyně třetí třídy Marie Škrášková z Přerova.

Maruščin spolužák Jan Nezhyba vyrazí na prodloužený víkend s rodiči také na hory.

„Já jsem taky spokojený, i když mám dvě dvojky, ale ty si do konce roku určitě opravím. S rodiči jedeme na hory do Špindlerova Mlýna,“ prozradil.

Za vysvědčení pistole

Lenka Macečková, třídní učitelka 2. A, měla ve středu dopoledne také plné ruce práce s rozdáváním vysvědčení.

„Děti jsou šikovné, a to, co se teď nepovedlo, se určitě podaří vylepšit v druhém pololetí,“ konstatovala.

Na tvářích některých žáků bylo vidět nepatrné zklamání, nakonec ale převládala radost.

„Spokojený jsem hodně. Mám samé jedničky, ale vím, že musím přidat v českém jazyce a taky ve sportu. Závodně totiž dělám ploutvové plavání. V sobotu jsme dokonce vyhráli třetí místo na soutěži ve Zlíně. Během jarních prázdnin letos nikam nepojedeme, protože mám malou sestřičku a musíme se o ni starat, ale jinak jezdíme na hory,“ svěřil se Jan Šindler z Újezdce a dodal, že za vysvědčení dostane pistoli Nerf.