Na akci s názvem Občan a bezpečnost zhlédli řadu zajímavých ukázek, ale mohli si vyzkoušet svou zručnost na laserové střelnici a nebo prohlédnout policejní budovu.

„Ukázky předvedly všechny složky Integrovaného záchranného systému, do akce se ale zapojil i 71. mechanizovaný prapor v Hranicích," popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Malé diváky asi nejvíce zaujala jízdní policie ze Zlína na koních, ale také zásahová jednotka či výcvik služebních psů. Policisté předvedli násilné zastavení vozidla a zadržení pachatele.

Velký ohlas sklidily také hasičské ukázky slaňování, simulovaná dopravní nehoda či hašení požáru. Jako v akčním filmu to pak vypadalo při přepadení vojenského konvoje, které představili vojáci ze 71. mechanizovaného praporu v Hranicích. Děti si mohly navíc zblízka prohlédnout vojenskou a policejní techniku.

„V rámci akce Občan a bezpečnost převzali policisté osm medailí policejního prezidenta, z toho byla jedna čestná, tři Za věrnost druhého stupně a čtyři Za věrnost třetího stupně. Byly uděleny také medaile krajského policejního ředitele, které ve čtyřech případech získaly osoby mimo policejní rezort," upřesnila Miluše Zajícová. (pu)