Letošní ročník nadchne milovníky od swingu přes country, rock i blues. Koncerty se uskuteční v různých termínech, a to až do soboty 24. listopadu. Na začátku všeho ale byla původně malá víkendová akce.

„Před šestnácti lety jsem dostal nápad, že bychom mohli udělat pár koncertů a besed. Původně jsme začínali s programem od pátku do neděle. Postupně festival rostl a my program natáhli na více dnů s přestávkami,“ zavzpomínal pořadatel festivalu Jaroslav Biolek.

Také v letošním roce akce nabízí pestrý program plný významných umělců.

„Podařilo se nám sestavit různorodý program. Od Michala Pavlíčka v rockové hudbě nebo Honzy Hrubého s hrou na housle. Budeme zde mít například také skvělou šansoniérku Szidi Tobias, chybět nebudou ale také kapely, které zahrají písně z období poválečné republiky,“ prozradil program Jaroslav Biolek.

Sobotního úvodního koncertu se ujalo mladé trio mladých muzikantů z JAMU – Old Fashioned Swing Band, které téměř zaplněnému sálu v klubu Teplo na Horním náměstí zahrálo hity let třicátých až padesátých. „Připravili jsme „vypečený“ playlist swingových písní. Některé jsou americké, ale většina bude česká,“ prozradil Vojtěch Drnek, který v kapele hraje na akordeon.

Lidem se úvodní program líbil.

„Hudboslovení navštěvuji již několik let. Letošní program mě velmi zaujal, na své si přijdou příznivci různých žánrů. Jsem ráda, že program dnes přilákal i mladší generaci, která dnes dorazila, řekla bych, v hojném počtu,“ konstatovala s úsměvem jedna z návštěvnic festivalu Marie Micková.

A rodí se v hlavách pořadatelů již plány na další ročník?

„Na příští ročník zatím ještě přesné plány nemám, ale mám již domluvenou jednu významnou kapelu - Stromboli, která jistě nadchne veřejnost již 26. září. Kapela je pojmenovaná podle sopky v Itálii, na podiu opravdu řádí jako sopka. Lidé se mohou těšit na Báru Basikovou, Michala Pavlíčka nebo například Viléma Čoka,“ prozradil na závěr Jaroslav Biolek.