Našlapaný je letos hudební program, který odstartuje ve 14 hodin kapela Šrouby a matice s hity skupiny Mandrage. Po ní zavzpomínají na písně svého mládí dříve narození - v 16 hodin to totiž na pódiu rozbalí hitmaker Michal David.

V 18 hodin potěší publikum zpěvák Raego a ve 20 hodin pak hudebník Thom Artway. Ve 22 hodin uzavře odpolední program kapela Trautenberk.

Dřevorockfest

Stejně velké oblibě se těší také první červencový festival na Přerovsku - Dřevorockfest, který připadne na 5. července. Na akci každý rok dorazí do Dřevohostic tisíce návštěvníků z celé republiky.

Přerovský festival dračích lodí obsadil v sobotu areál přírodního koupaliště Laguna.
VIDEO: Festival dračích lodí se vydařil, sehnat týmy byla letos fuška

„V areálu zámecké zahrady se začne hrát po poledni a našlapaný program potrvá až do dvou hodin ráno. Vstupenky jsou k dostání v on-line předprodeji,“ řekl Aleš Sigmund, pořadatel festivalu. Osmnáctý ročník akce slibuje pestrý program.

Na pódiu se postupně vystřídají kapely Alkehol, slovenští rockeři Desmod, skupina Citron s Láďou Křížkem a zpěvačkou Tanjou, následuje Doga a představitelé domácí scény - Hanz’s Fuckers. Mezi účinkujícími nebudou chybět ani skupiny Harlej, Morčata na útěku a Traktor.

Benefice zaHranice 2023

Festivalová scéna na Hranicku ožije v sobotu 17. června, kdy se koná třetí ročník úspěšné akce Benefice zaHranice 2023. Za jeho organizací stojí tři nadšenci z Hranic, kteří se rozhodli obohatit nejen místní kulturní scénu, ale zároveň přispět na dobrou věc.

Tovačovská riviéra, která vznikla úpravou břehů Annínského jezera, se letos rozšířila.
Na „tovačovské riviéře“ se rozšířila pláž. Psi mají zákaz

„Z každé prodané vstupenky věnujeme 100 korun panu Františkovi, kterému osud nepřál. Chtěl být řidičem kamionu, ale tento sen se mu splnil jen částečně. Roztroušená skleróza mu udělala čáru přes rozpočet a podstatně mu změnila život. Postupně se zhoršovala ovladatelnost končetin, až postupně ochrnul,“ řekl Tomáš Plesník, organizátor festivalu. Pan František využije finanční dar na úhradu rehabilitací.

Na pódiu se od 12 hodin vystřídají kapely Horkýže Slíže, zakázanÝovoce, Red Hot Chilli Peppers Revival, Gentlemen’s Club a Cirkus Láskohrad. „Letošní ročník se přesouvá do sadů Československých legií v Hranicích a součástí programu je i odpoledne pro děti s animátory, opičí dráhou a různými hrami,“ doplnil.

Zubrfest v Přerově
Na Zubfrestu v Přerově poteče pivo proudem, zazpívá i Michal David

Vstupné je možné zakoupit i sólo na odpolední program pro rodiny s dětmi nebo jako celodenní. Předprodej probíhá na recepci Hotelu Centrum, a pak také on-line. „Rádi bychom pozvali nejen Hraničáky, aby si přišli užít den plný zábavy a hudby. Připravena je i mokrá varianta v Sokolovně,“ doplnili organizátoři.

Rock Drey Fest

Pestrou směsici revivalových kapel, ale i nových objevů české hudební scény si užijí posluchači 26. srpna na Rock Drey Festu v Hranicích. Konat se bude v areálu Letního kina od 14 hodin do půlnoci.

„Kromě skvělých revivalů kapel Iron Maiden, Nirvana nebo Metallica vystoupí také nové komety na české hudební scéně - například kapela Panoptiko,“ zvou pořadatelé.

Tradiční rockový festival na jihu Prostějovska bavil všechny generace rockerů. 25.6. 2022
Letní koncerty a festivaly zaplaví celé Prostějovsko. Jedničkou je Keltská noc