Celý výtěžek 27 000 korun nyní před Vánoci darovali službě denního stacionáře, která pomáhá osobám s mentálním a kombinovaným postižením.

„Když holky z pokladny vtipkovaly, že pokud tipnu méně, než se nakonec vybralo, tak si částku nechají, schválně jsem nastřelil hodně vysokou cifru. Řekl jsem dvacet tisíc. A ono to bylo dvacet sedm. Byl jsem hodně překvapen,“ usmíval se předseda Přerov Mammoths Petr Stejskal poté, co zástupcům zařízení Denní pobyt Přerov předal symbolický šek.

„Byli jsme velice překvapeni tou výší dobrovolného vstupného, která se vybrala. Opravdu jsme to nečekali. Je to pro nás krásný vánoční dárek,“ rozplývala se vedoucí zařízení Eva Páleníková. „Každý rok děláme společný výlet pro uživatele a rodinné příslušníky. Abychom jej mohli zorganizovat, potřebujeme bezbariérový autobus, který je opravdu finančně náročný,“ přiblížila, kam přesně finanční prostředky poputují.

Přerovští Mamuti s denním stacionářem spolupracují již od vzniku klubu, který se v roce 2013 stal právoplatným členem České asociace amerického fotbalu.

„Už od první sezony jsme navázali spolupráci. Dělali jsme tady odpoledne s dětmi na hřišti, pak jsme pravidelně v létě jezdili na tábor do Čekyně. Byla jasná volba, komu dát tento dar,“ uzavřel Petr Stejskal.

Na slavnostním předávání šeku přímo v zařízení nechyběl kromě hráčů a předsedy Mamutů Stejskala ani hlavní trenér týmu Jiří Láznička.