Letecké dny už k Přerovu patří a organizátorům akce se podařilo navázat na mnohaletou tradici z doby, kdy v bochořském areálu ještě působila vrtulníková základna. Jen loni prošlo branami letiště na dvanáct a půl tisíce návštěvníků. Akce se koná pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického.

„Celodenní program zahájí v 10 hodin průlet letounů JAS-39 Gripen. O skvělou podívanou se postarají také piloti v komponovaném programu Létající cirkus, kteří předvedou vzdušné souboje leteckých es z první světové války s pyrotechnickými efekty,“ přiblížil za pořadatele Michal Jágrik, vedoucí oddělení marketingu společnosti LOM Praha.

Lidé se mohou těšit také na akrobatickou skupinu „Follow me“ a součástí nabitého dne jsou i ukázky ostrých zásahů hasičů a policie. Lákadlem zejména pro nejmenší návštěvníky bývá vždy vystavená technika - kromě obrněných vozidel mohou návštěvníci obdivovat například letoun Praga Air Baby s nejstarším funkčním leteckým motorem v Evropě.

Protože Den letiště láká hlavně rodiny s dětmi, nebudou chybět ani vyhlídkové lety či atrakce pro nejmenší i dospělé. A také některá překvapení, která ještě organizátoři nechtějí prozrazovat.

Kyvadlová doprava i vstupné na akci jsou zdarma.

„Odjezd z autobusového nádraží v Přerově na letiště je v 8.30, a potom také v 9 a 10 hodin. Odjezd z hlavní brány letiště na autobusové nádraží je v 15 hodin, v 16 a 16.30 hodin,“ upřesnili organizátoři. Autobus bude označen nápisem „Den letiště Přerov“.