„Návštěvníci si budou moci po čase prohlédnout areál letiště a na vlastní oči se přesvědčit, v jakém je stavu, a co je zde nového," nastínil generální ředitel společnosti LOM Praha Roman Planička.

Na letišti v minulosti působila vrtulníková základna, která se loni na podzim přestěhovala do Náměště nad Oslavou.Den letiště v Přerově - plakát

První ukázky začnou v 11 hodin. Kromě průletu bitevního letounu L – 159 Alca mohou příchozí obdivovat dopravní a bitevní vrtulníky z Náměště nad Oslavou, ale i spoustu dalších zajímavostí.

Simulace bitvy obřích modelů letadel

K těm patří například simulace bitvy první světové války v podání obřích modelů letadel i s pyrotechnickými efekty.

Na nebi se objeví také akrobatický kluzák a zajímavostí je i německý historický školní kluzák SG-37, jediný létající kus v Evropě. Některé stroje budou na akci zapůjčeny z Vojenského historického ústavu.

K vidění bude i ukázka praktického provedení práškování vodou z letounu Z – 37 „čmelák" a Z – 137 „turbočmelák."

Likvidace požáru auta

Lidé zhlédnou rovněž ukázky ostrých zásahů hasičů a policie, například likvidaci požáru vozidla a nebo zadržení nebezpečného pachatele.

Kromě toho bude k vidění obrněná technika Armády České republiky.

Na své si přijdou i děti, pro něž je připravena řada atrakcí jako skákací hrad nebo malování na obličej. V 16 hodin představí ukázku kaskadérských kousků skupina Mapai.