Plány zástupců přerovského magistrátu se však nenaplnily. Město hledá už podruhé dodavatele, který se této zakázky ujme.

„První výběrové řízení jsme zrušili, a to z toho důvodu, že vítězná firma z Hranic, odmítla podepsat smlouvu s městem. Vznikl mezi námi nesoulad ohledně rozpočtu na tuto investiční akci. Jednalo se o to, že firma chtěla dát likvidaci cihelného recyklátu k úhradě městu, s čímž jsme nesouhlasili. Tím by se totiž navýšila celková cena této investiční akce. Je otázkou, zda by tato firma ve výběrovém řízení vůbec uspěla, kdybychom s touto skutečností byli včas seznámeni,“ uvedl přerovský radní Václav Zatloukal.

Město tedy vypsalo nové výběrové řízení, ve kterém bylo osloveno celkem deset firem. Mezi nimi je i neúspěšná společnost PB SCOM z Hranic.

Její vedení však celou záležitost v tuto chvíli nechce komentovat. „Nechci se zatím k tomu vyjadřovat,“ řekl Přerovskému deníku zástupce firmy.

Výsledky výběrového řízení by měly být známy zhruba v polovině dubna. „Jakmile bude podepsána smlouva s vítězným dodavatelem, nic nebude bránit tomu, aby demolice byla zahájena,“ sdělil Jiří Raba z odboru rozvoje přerovského magistrátu.

Město demolici objektů v areálu bývalé slévárny plánuje už od loňského roku. Důvodem je stav budov, které hrozí zřícením. Už loni na podzim zde došlo ke zřícení zdiva. Budovy musel dokonce prohlédnout statik, jehož posudek zástupce města nepotěšil.

Sídlo kdysi významné firmy si časem vyhlédli zloději kovů a na areál museli dohlížet strážníci městské policie.