„Objekt, ve kterém se dříve vyráběla lepenka, se postupně rozebírá. Už delší dobu byl totiž nevyužitý a chátral. Zdemolovány byly i menší objekty, které sloužily jako sklady a a technické zázemí,“ popsal ředitel firmy Kazeto Libor Budík.

Stovka nablýskaných motocyklů a automobilů předválečné a meziválečné éry vyrazila v neděli z Horního náměstí v Přerově na spanilou jízdu regionem. Nejstarší účastnicí byla 88letá Libuše Šulcová, vyrazila na motocyklu BSA 770 se sidecarem z roku 1928.
Spanilá jízda veteránů vyrazila z Přerova na Helfštýn. I s 88letou motorkářkou

Na ploše, která se po demolici objektů uvolní, má vzniknout nový obchoďák - za bývalou lepenkárnou vyroste parkoviště pro zákazníky. Nákupní centrum - Retailpark Přerov - bude mít prodejní plochu zhruba pět tisíc metrů čtverečních.

„Chceme vybudovat jednopodlažní retailový park, jehož součástí bude i parkoviště pro více než stovku aut,“ nastínil Jaromír Židek, jednatel společnosti RP Přerov, která je investorem.

Obchodní centrum čeká na zelenou

Podle projektu by měli zákazníci v novém nákupním parku najít prodejny s drogistickým zbožím, oděvy, obuví či elektronikou.

„V této fázi probíhá pouze demolice objektů. Projekt se zatím neposunul dál, protože v tuto chvíli nemáme v ruce žádné správní rozhodnutí,“ řekl Židek s tím, že stavba obchodního centra zřejmě v letošním roce nezačne. „Do prázdnin už budeme moudřejší,“ poznamenal.

Narozeniny pivovaru Zubr v Přerově, 26. dubna 2024
VIDEO: Pirillo i Wohnout a pivo v ceně. Narozeniny pivovaru Zubr bavily davy

Město Přerov se s investorem Retailparku Přerov domluvilo, že kvůli zvýšení bezpečnosti dopravy nechá firma za mostem Legií vybudovat na své náklady novou světelnou křižovatku, která povede k chystanému obchodnímu centru. O záměru loni v září rozhodovali zastupitelé.

„Bylo také dohodnuto, že Retailpark Přerov odkoupí od firmy Kazeto komunikaci vedoucí ke křižovatce Husova-Kojetínská, která je nyní součástí areálu Kazeta - a tu pak po rekonstrukci bezplatně převede na město,“ vysvětlila už dříve mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Vybrali jsme pro vás:

Hokejisté Tomáš Kundrátek a Mikuláš Zbořil zavítali na ZŠ Želatovská s pohárem pro vítěze extraligy, Kundrátek i s bronzem z MS. Dá se očekávat, že na "svou" školu dorazí i letos.
VIDEO: Disko na benzínce i břišáky. Kundrátek baví sítě, dorovnal Zaťoviče
Pálení čarodějnic na přerovské Laguně, 30. dubna 2023
Kde budou hořet vatry? Čarodějnice si užijí slet v Tovačově i na Laguně
Skvělou show charismatického bluesrockového zpěváka a kytaristy T. G. Copperfielda si užili  posluchači v přerovské restauraci Pivovar. 25. dubna 2024
Z restaurace Pivovar znělo blues, T. G. Copperfield přivedl publikum do varu
Primátor Přerova Petr Vrána (ANO) a ředitel společnosti RC Europe Antonín Dillenz uzavřeli v pátek ráno podpisem smlouvu o smlouvě budoucí na prodej pozemků, kterou tak stvrdili vstup významného investora do regionu. Společnost hodlá v Přerově investovat
Miliardová investice se blíží. Město podepsalo smlouvu o prodeji pozemků