Otevřený dopis primátorovi Přerova Petru Měřínskému, který ve volbách kandidoval za hnutí ANO, přečetl jeden z účastníků demonstrace Marek Zikmund. Vyzval ho v něm, aby se od Andreje Babiše distancoval.

„Poté, co se stal členem vlády a premiérem Andrej Babiš, jsou základy demokracie ohroženy. Státní správa vykazuje mnoho pochybení a vypadá to, že záměrných, aby umožnila firmám, napojeným na Agrofert, neoprávněně dosáhnout na dotace a vše před veřejností zakrýt. Stát je ohýbán ve prospěch hamižného premiéra, který se honosil výrokem, že chce stát spravovat jako firmu,“ uvedl.

Na demonstraci vystoupil také bojovník proti komunismu a bývalý politický vězeň Vladimír Hučín.

„Andrej Babiš byl nejen komunistický agent, ale také nomenklaturní kádr komunistické strany a mně jako předsedovi Konfederace politických vězňů tohle vadí mnohem více než jeho finanční zločiny dnes,“ shrnul.

„V roce 2001, když jsem byl zatčen, byl jeden z mých trestných činů šíření poplašné zprávy. Šířil jsem mezi občany a především mezi politickými vězni, že se lidé jako Babiš mohou dostat do vysokých funkcí,“ poznamenal s tím, že na jeho slova nakonec došlo. 

Odborníci z firmy Zahradní architektura Tábor budou v této části přerovského parku Michalov testovat výměnu pískových cest
Cesty v parku Michalov čeká výměna
Při incidentu na kojetínském náměstí bylo rozbité sklo na autě (na snímku)
Kojetín po bitce Romů: "Nechceme tady žít," volají lidé starostovi