„Všechny věci jsme odvezli hned v pátek ráno do útulku, ale už po návratu z něj nás v redakci čekaly další dárky. Během svátků tam tedy budeme muset zajet ještě jednou," řekl šéfredaktor Přerovského a hranického deníku David Klein.

Dojemné i úsměvné příběhy

Vánoční sbírka, kterou letos přerovská redakce uspořádala, se setkala s velkým ohlasem. Během dvou týdnů trvání přicházeli na inzerci s velkými nebo malými balíčky lidé nejrůznějších generací.

Některé důvody toho, proč se do sbírky zapojili, byly úsměvné, jiné až dojemné.

„Jeden starší pán třeba vysvětloval, že ho babička doslova vyhnala pro piškoty a granule, protože má pejsky a kočky raději, než jeho. Má prý přinést účtenku, aby měla jistotu, že místo nákupu nešel na pivo," popsala jeden z příběhů Silvie Kociánová z inzertního oddělení, která věci přijímala.

„Jedna stará paní, která už na první pohled neměla peněz nazbyt, přišla darovat pejskům aspoň pytlík piškotů. Říkala, že chce nějak přispět, ale na víc nemá. Skoro se nám omlouvala," přiblížila.

Hodná holčička

Příjemné bylo i setkání s babičkou, která přišla do redakce se svou vnučkou. Dívenka rozbila prasátko, aby mohla koupit pro pejsky deset kilogramů granulí a nějaké kosti. Když viděla, kolik věcí už se sešlo ve vánoční sbírce, oči jí zářily štěstím.

„Tři rozšafné dámy se zase svěřily, že sbírku vyhlásily u nich v práci, a že se k ní přidali všichni bez výjimky," podotkla.

Natěšený Miki

A jak probíhalo předávání dárků opuštěným zvířatům v přerovském útulku? U dveří nás čekalo kromě vedoucí Gabriely Navrátilové a jejího kolegy také čtyřměsíční štěně huskyho Miki. Radostně poskakovalo a vítalo nás, takže jsme neváhali a otevřeli první sáček piškotů.

Postupně jsme z něj obdarovali celé psí osazenstvo útulku. Následovalo focení a prohlídka věcí, které se ve sbírce sešly.

„Deky, granule, piškoty, všechny tyto věci se nám hodí. Pejskové a kočičky budou mít díky nim pěkné vánoce," děkovala nám vedoucí útulku.