Chcete poděkovat někomu, kdo vám v současné situaci poznamenané bojem s koronavirovou nákazou pomohl?
Nebo podpořit lidi v konkrétních povoláních, kteří v těchto dnech pracují pod velkým fyzickým i psychickým vypětím?
Či jen vzkázat ostatním lidem, že situaci jako společnost zvládneme a překonáme?

Pošlete váš vzkaz nebo fotku na e-mail adela.faltysova@denik.cz a my jej zveřejníme na tomto místě.
Vybrané příspěvky budou rovněž uveřejněny v tištěné verzi Deníku.

Vaše vzkazy

Ačkoliv přísná karanténa obcí v okolí Litovle a Uničova na Olomoucku skončila, boj s šířením koronaviru dále pokračuje. Na okraji obce Nové Zámky vzdálené 3 kilometry od města Litovel je zřízeno polní odběrné místo, kde armádní zdravotníci v plném nasazení testují denně několik desítek lidí. To vše za asistence příslušníků Policie ČR a Vojenské policie z velitelství Olomouc, kteří tu dbají na pořádek, řídí činnost příchozích, silniční provoz a místo dnem i nocí střeží.

Po dopoledni v nepřetržitém zápřahu, oděni v neprodyšných oblecích se mnohdy armádní zdravotníci rovnou bez oddechu přesouvají na další místa, kde je jich potřeba. Odběrné místo též pravidelně odborně dekontaminují armádní chemici. Celý chod tohoto místa je třeba logisticky zabezpečit a vše řádně zkoordinovat.

Dík patří nejen všem těmto bojovníkům v první linii, ale též všem příchozím, zodpovědným testovaným, zejména však dětem, za jejich trpělivost, statečnost a příkladnou spolupráci. Další polní odběrné místo pro testy na koronavirus se nachází v Olomouci před areálem Vojenské nemocnice Klášterní hradisko.

Testování na Litovelsku.Zdroj: Martin FillTestování na Litovelsku.Zdroj: Martin Fill
Martin Fill

Jsem hrdý na naši stoletou vlajku, jsem hrdý na náš národ, který ukazuje světu soudržnost a zájem pomáhat nezištně druhým. Věřím, že se z toho brzy dostaneme a ještě více nás to jako národ posílí. Děkuji všem, kteří se o nás starají.
Děkujeme, dáme to!Zdroj: Zdeněk Kráčmar
Zdeněk Kráčmar

FZŠ a MŠ Holečkova 10 je jediná škola a školka v Olomouci, která je otevřená pro děti rodičů, kteří pracují v záchranných složkách - hasičů, vojáků, policistů, lékařů a sester z nemocnice. Zajistit provoz a dodržet veškerá hygienická opatření pomáhalo a pomáhá spousta lidí.
Dovolte, abychom poděkovali všem. Jedná se především o magistrát našeho města a paní Hanu Fantovou za organizační pomoc, Katedru organické chemie PřF UP za dodání desinfekce, hasiče, kteří sehnali materiál k šití roušek, kolektiv našich kuchařek v čele s paní Pavlou Hybenovou, které šijí roušky pro děti i zaměstnance. Děkujeme vám všem, kteří nás podporujete v této složité situaci.

Děti ve FZŠ a MŠ Holečkova 10 Olomouc.Zdroj: Daniela Hlaváčová Děti ve FZŠ a MŠ Holečkova 10 Olomouc.Zdroj: Daniela Hlaváčová
Ředitelství školy, FZŠ a MŠ Holečkova 10, Olomouc

Moc děkujeme všem, kteří se obětavě snaží léčit všechny nemocné a všichni věříme, že tuto možná pro nás varující nemoc dokážeme s vaší pomocí zvládnout. Díky.
Iveta Moučková  

Tito šumperští policisté hlídají karantenní oblast na Uničovsku a dohlížejí na dodržování veřejného pořádku, stejně jako jedni z mnoha dalších policistů pořádkové jednotky Olomouckého kraje, kteří jsou ve službě více než doma s rodinou… A za to jim patří velké díky!!!
Šumperští policisté v akci.Zdroj: čtenářka Deníku
čtenářka Deníku

Pánové Tomáš Havlíček a Jindřich Zampach jeli 250 kilometrů, aby dovezli nasazeným hlídkám na karanténních a kontrolních stanovištích jídlo, které už skoro nikdo z nasazených nemá. Neuvěřitelné, že ještě existují takoví lidé…Smekám a děkujeme, moc to všem zúčastněnným pomáhá.

Dovoz jídla hrdinům na kontrolních stanovištích.Zdroj: čtenář Deníku Dovoz jídla hrdinům na kontrolních stanovištích.Zdroj: čtenář Deníku
čtenář Deníku

Ani já koronavirus nepodceňuji. Poprvé od pátku jsem už potřebovala nakoupit a tak dnes také poprvé vyrazila i s rouškou – udělala jsem si ji z papíru. Myslela jsem, že mě do obchodu bez ní nepustí, ale personál jednotný nebyl a někteří nakupující situaci taky neberou dost vážně, roušky prostě neměli!
Já se "dusila" jen chvíli, ale obdivuji pekaře, prodavačky, policisty, hasiče, železničáře, řidiče, zdravotníky = sestřičky a lékaře!!! Prostě všechny, kdo i v těchto těžkých dnech musí pracovat!!! Patří mezi ně teď i všechny ženy, které sedly k šicím strojům a šijí roušky potřebným. Proto SMEKÁM před všemi, kteří "na všech frontách" s virem bojují.

Velice líto je mi ale všech nemocných v nemocnicích i klientů v domovech seniorů, ke kterým teď jejich blízcí nemohou. Nelze ale opomenout ani dvě velké dámy – atletku Danu Zátopkovou a zpěvačku Evu Pilarovou, které nás nedávno opustily. Obě by si zasloužily veřejné rozloučení, prostě obřady na úrovni, bohužel…
Hana Dostálová

Pokud se budeme všichni chovat zodpovědně a chránit sebe a své okolí, tak to zvládneme !!!!

 Záchranář Jan Gronych v akci.Zdroj: Jan Gronych
Jan Gronych, záchranář

Posíláme naše poděkování všem švadlenkám, které nyní obětavě šijí roušky pro ostatní, a to většinou zdarma. Viz odkaz na náš facebook. Děkujeme za případné zveřejnění, ať se to dostane k co nejvíce z nich.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3070881912976726&id=491308534267423
Daniel Spáčil, za spolek Bouzovská vrchovina  

Ráda bych prostřednictvím Olomouckého deníku poděkovala Městskému kulturnímu zařízení v Uničově a obětavým, bohužel pro mne bezejmenným studentům, kteří v době uzavírky Uničova do karantény ochotně nakoupili chybějící potraviny mým rodičům, seniorům ve věku 81 a 80 let. Nákup jim přinesli ve velmi krátké době až domů.

Pro mé rodiče bylo velmi důležité, že nezůstali bez pomoci. Já sama nedokážu slovy vyjádřit, co to pro mne znamená, když neznámí lidé jsou ochotní takto pomoci tam, kde je potřeba. Velmi obdivuji tu obrovskou vlnu solidarity v uzavřené oblasti a hluboce se před ní skláním. Uničováci, moc vám děkuji, myslím na vás všechny a přeji nám všem, ať tuto nelehkou dobu přečkáme hlavně ve zdraví. 
Jana Kleckerová-Faltysová

Obdivuji vás všechny. Každy den bojujete za to, abychom mohli žít. Děkuji vám. 
Zdeněk Fagoš

Skutečně bych chtěl poděkovat všem - lékařům, dalším zdravotníkům, policistům, hasičům, hygienikům, vedení samospráv, sociálním pracovníkům, řidičům ve veřejné dopravě, zásobování… Kloubouk dolů za velké nasazení.

Na druhé straně bych byl rád, kdybychom se v obtížné době skutečně semknuli - nejlépe všichni. Tím mám "tak trochu" na mysli nejrůznější remcaly, kteří na sociálních sítích negují vše, co vláda, hygienici a opět atd. činí. Připomenul bych, že je to pro všechny naprosto nová situace, kde rozhodně i při velké snaze dochází k různým dílčím chybám a omylů. Ovšem je třeba se nějak a rychle rozhodnout. A my bychom ta "jejich" rozhodnutí, byť se nám třeba aktuálně nelíbí, měli respektovat.
Jindřich Hovadík