Obě silnice se budou opravovat mezi křižovatkami s Dvořákovou a Želatovskou. Řidiči budou moci pracovní místo objet vždy po volné polovině vozovky. Obdobný provoz platí už teď také v Kozlovské ulici. Stavbaři tam opravují přechody pro chodce, které jsou nyní vyvýšené a platí na nich omezená rychlost.

„V pátek se začalo s frézováním části kolem obrubníku, protože projekt řeší i opravu a výměnu propadlých obrubníků a odvodňovacího dvouřádku. Provedli jsme přípravné práce a v následujících dnech přijede velká fréza. Na závěr se položí živičná vrstva,“ popsal Zdeněk Dostál z odboru rozvoje přerovského magistrátu.

Podle něj se bude moci až do konce srpna po silnicích s omezením jezdit, poté bude ale uzavřena.

„Kvůli pokládce asfaltového koberce tady bude platit úplná uzavírka,“ podotkl.

Souběžně s frézováním těchto úseků se buduje také parkoviště v Alšově ulici a v plném proudu jsou i další stavby – oprava komunikace v ulici Větrná v Újezdci a Suchý potok v Žeravicích. Nová parkovací stání vznikají i v ulici Bohuslava Němce.

Částečně se ulevilo řidičům, kteří doteď zápasili s objížďkami kvůli rekonstrukci Kojetínské ulice.

„Máme informaci od investora, že ji v pátek zprovozní, takže bude až do září klid, než začne oprava Husovy ulice,“ připomněl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.