Bohatý pětidenní program odstartuje ve středu 5. července v 9 hodin mše svatá v místním kostele sv. Josefa. Po ní projde obcí průvod za doprovodu dechové hudby Věrovanka a účastníci položí věnce k sousoší Cyrila a Metoděje, Pomníku Svobody a u kříže na hřbitově.

Od 18 hodin se mohou zájemci zúčastnit promítání videoprojekce z oslav hasičského sboru. Ve čtvrtek zvou pořadatelé do letního kina. Návštěvníci se mohou těšit na rodinný film Asterix a Obelix: Říše středu. Páteční večer zpestří taneční zábava se skupinou Negativ.

V sobotu 8. července provoní místní sportovní areál guláše. Ve 13 hodin bude slavnostně zahájen 7. ročník o nejlepší guláš - Hubertův kotlík. K vidění budou ukázky loveckých dravců, ale chybět nebudou ani atrakce a soutěže s mysliveckou tematikou pro děti a zvěřinové speciality.

Nedělní program bude patřit 10. července především hasičům. Ti předvedou své dovednosti v soutěži ručních koňských stříkaček s mezinárodní účastí. Půjde o sportovní víceboj hasičských družstev v netradičních skoro hasičských disciplínách, který je otevřen pro všechny odvážné zájemce.