Radní museli kvůli zbudování nové cyklostezky řešit osm nevyjasněných pozemkových vztahů.

„ Chceme co nejdříve navázat na stezku, která vede od obce Želatovice. Z nedořešených výkupů pozemků, které nám zatím bránily v realizaci, už nám zbývá jediný," uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

Snad už poslední jednání se uskuteční v blízké době v Praze.

„Majitelka má trvalé bydliště v Praze, takže se za ní vydáme dohodnout určitý kompromis tak, aby mohla být cyklostezka v roce 2013 realizována a napojena. A také, aby se na této trase nestávaly nehody, které se tam dějí," dodal.

Město je ochotno přistoupit na kompromis. Nechce kvůli jednomu nevykoupenému pozemku ohrozit stavbu.

„Pokud bude majitelka pozemku potřebovat uhradit, řekněme, 80 metrů čtverečních, tak jsem ochotný z jí požadované částky jít na polovinu. Ale i tak je to nehorázná suma. Nenecháme ale ohrozit takovou stavbu jedním vlastníkem," řekl.

Příští rok chce město žádat o dotaci Státní fond dopravní infrastruktury.

„Pokud to půjde dobře, tak o ni zažádáme do půli března," podotkl. Cyklostezka ze Želatovic, na kterou má nová přerovská stezka navazovat, byla otevřena 16. dubna. V místech, kde končí, se stala před časem vážná nehoda, při níž seniorku srazilo projíždějící auto.

„Je tam dostatečné dopravní omezení i značení, bohužel ale došlo k nehodě. Rozhodně není dobré, když cyklostezka končí v půli kopce. Doufám, že řidiči v těchto místech budou obezřetní a nová stezka bude co nejdříve," uzavřel.

VÍCE: Cyklostezka do Želatovic začíná "přes silnici", kolaři riskují sražení autem