Právě dokončený úsek začíná u rybníčku v části Týna zvané Luže a končí u točny na okraji obce. Měří jedenáct set metrů. Na devíti stech metrech je dokonce úplně vyloučena automobilová doprava.
Cyklisté a bruslaři už se teď mohou napojit na silnici, která prochází Týnem a na křižovatce buď odbočit doleva na Helfštýn nebo pokračovat rovně směrem na Přerov.
„Tam to však pro ně není zrovna bezpečné. Musejí jezdit po silnicích třetí a čtvrté třídy, které jsou v dezolátním stavu. Proto je naším záměrem na stávající cyklostezku navázat a propojit ji s cyklotrasou Škrabalka, kterou nechalo vybudovat město Lipník nad Bečvou,“ uvedl starosta Týna nad Bečvou Josef Vaculin.
Kompletní však cyklostezka z Hranic do Přerova nebude ani potom. Stále ještě zbývá zpevnit úsek mezi týnskou částí zvanou Luže a chatovou oblastí Dříň v katastru Hranic.
„Tam stále ještě řešíme majetkové vztahy kvůli pozemkům. Ty totiž patří asi tak šedesáti různým vlastníkům,“ uvedl již dříve starosta Hranic Miroslav Wildner.
Na páteční slavnosti v Týně nad Bečvou nechyběli zástupci jednotlivých dotčených samospráv, představitelé dodavatele ani investora.
Jedním z nejvýznamnějších hostů byl i hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík. Také on se totiž zasadil o to, že obec získala na vybudování cyklostezky dotaci z Regionálního operačního programu.
Prvotní myšlenka cyklostezky Bečva vznikla v roce 1999. Do budoucna by se měla napojit na trasy vedoucí oblastmi Rožnovska a Valašského Meziříčí.