Od startu do cíle urazí účastníci pohodových dvaadvacet kilometrů. Vítáni jsou i ti, kteří se rozhodli zvládnout trasu na koloběžce či bruslích.

„Hromadný start účastníků projížďky po cyklostezce Bečva je v 9 hodin u tenisových kurtů. Cyklisté budou od 9.30 do 10 hodin očekáváni u Jadranu v Oseku nad Bečvou, kde je kontrolní stanoviště. Tam dostane každý z účastníků poukaz na drobné občerstvení a dárek,“ uvedla Pavla Roubalíková z přerovského magistrátu.

Hokejisté Přerova společně darovali 9. února 2021 krev v rámci projektu O Kapku lepší hokej. Ilustrační foto.
Primář hematologicko-transfuzního oddělení: Prvodárců ubývá, zejména mladých

Do cíle, kterým je bufet na Laguně v Přerově, by měli účastníci dorazit kolem třinácté hodiny. V cíli je pro cyklisty připraven program, který pobaví děti i dospělé.

Jízdu na kole nejen jako volnočasovou aktivitu, ale také jako prostředek k přepravě do zaměstnání, město dlouhodobě podporuje. Aktuálně probíhá akce „Přerov jede na kole“, která motivuje obyvatele k tomu, aby v průběhu května nechali svá auta doma a jezdili za prací na kole.

Ilustrační foto.
Přerov chystá vyhlášku proti žebrání. Nejhorší situace je u nádraží a marketů

„Letos se do tohoto klání zapojilo 113 cyklistů, kteří jsou součástí šestadvaceti pracovních týmů,“ upřesnila mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.