„Účastníci dostanou na kontrolním stanovišti v Oseku poukázku na občerstvení v hodnotě padesáti korun a čeká je i doprovodný program se stánkem BESIP pro malé i velké. V cíli pak obdrží upomínkové předměty s logem cyklostezky Bečva,“ nastínila Pavla Roubalíková z přerovského magistrátu.

Účastníků letos dorazila na sraz zhruba stovka - senioři, maminky s dětmi i party přátel. „Měli jsme i dotazy od účastníků, jestli zahájení sezony na cyklostezce v Přerově bude, protože některá města, odkud se v minulosti hromadně vyjíždělo, tuto akci přesunula na podzim, nebo se nekoná. Například v Hustopečích nad Bečvou se cyklostezka otevírala včera, protože to spojili se zahájením zámecké sezony,“ řekla.

Cyklostezka Bečva
Cyklostezka Bečva se slavnostně otevře

První společnou projížďku na kole si nenechala ujít ani Lenka Fialová, která do Přerova přijela z Lipníku nad Bečvou. „Máme za sebou už šestnáct kilometrů po cyklostezce. Nejedeme letos poprvé - už jsme vyrazili na kolech několikrát, ale spíše na kratší úseky. Využíváme vždy spíše cyklostezky, protože jedeme s dětmi,“ zmínila.

Se čtyřletou dcerou, desetiletým synem a manželem se vydala na spanilou jízdu také Jana Zelinková. „Dcerka si jízdu užije spolu s námi, i když jsme ji raději posadili do cyklistického vozíku za kolo. Už se ale učí jezdit, a tak doufám, že pojede příští rok s námi. Počasí je ideální a na rozdíl od včerejška nefouká,“ řekla.

Sezonu na cyklostezce Bečva symbolicky odstartoval náměstek primátora pro dopravu Tomáš Navrátil, který se na trasu vydal se svou dcerou. „Na kole spolu jezdíme často, i na delší úseky po cyklostezce do Hranic. Počasí nám přeje a účast je slušná,“ zhodnotil.