Na beskydské horské sedlo, které se nachází na česko-slovenské státní hranici, pojede cyklobus vždy v sobotu a v neděli, a to od 3. června do 30. září. Na trasu vyjede i ve dnech státního svátku 5. a 6. července.

„Z autobusového nádraží v Přerově se vyjíždí o půl osmé ráno. Kdo se bude chtít svézt i zpět, má možnost ve čtyři hodiny odpoledne. Za jízdní kolo lidé zaplatí 20 korun a za elektrokolo 30,“ popsal náměstek pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Výstavu olejomaleb olomouckého výtvarníka Jaroslawa Sebastiana Pastuszaka Světlo v temnotě mohou obdivovat návštěvníci Galerie města Přerova až do 7. května. Pouze do neděle 16. dubna je k vidění menší expozice ručně malovaných velikonočních ozdob.
Výstavu Světlo v temnotě vystřídají absolventské práce mladých umělců

Cyklobus bude společnost Arriva zajišťovat autobusy, které mají místo pro 47 pasažérů, 40 jízdních kol, z toho 10 elektrokol. Na trase tam i zpět autobus zastaví ve Valašském Meziříčí, Rožnově pod Radhoštěm, na Horní Bečvě, na Bílé a na Bumbálce.

„Oproti loňské sezoně nebude cyklobus zastavovat u železniční stanice v Teplicích nad Bečvou - cestující do Přerova mohou využít přímý vlakový spoj,“ řekla Margita Považanová z přerovského magistrátu.

Premiéru má letos v přerovských ulicích nová výzdoba v podobě pestrobarevných květináčů ve tvaru vejce, které byly rozmístěny na několika místech v Přerově.
Chtěli si udělat doma selfie s obří kraslicí. Pokutě unikli, vrátili ji

Zájemci budou mít možnost objednat si přepravu „on-line“ v rezervačním systému. Informaci o jeho spuštění najdou na webu města. Ještě loni jezdil cyklobus i na Bouzov - letos ale z důvodu malého zájmu cestujících jezdit nebude.