„V červnu bude cyklobus jezdit o sobotách a nedělích, v červenci a srpnu pojede vždy v pátek, v sobotu i v neděli a v září vyjede na trasu každou sobotu. Letošní novinkou je pouze to, že nebude zastavovat v Hranicích a že nevyjede ve dnech 5. a 6. června," řekl přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík.

Autobus s přívěsným vozíkem pro kola vyrazí z Přerova vždy v 7.30 ráno, v Lipníku zastaví v 7.55 – a zpět z Bumbálky pojede pro případné zájemce ve čtyři odpoledne.

Stejná cena

Jízdné zůstane stejné jako v loňském roce.

„Za trasu Přerov – Bumbálka dají cyklisté 115 korun a v ceně mají i přepravu jízdního kola. Do přívěsného vozíku se vejde celkem třicet kol," doplnila Věra Rakovská z Lipníku nad Bečvou. Zájemci, kteří si chtějí od 4. června až do 24. září vyjet po trase Přerov-Lipník nad Bečvou-Valašské Meziříčí-Rožnov pod Radhoštěm-Bílá-Bumbálka, si mohou místa zarezervovat na adrese www.amsbus.cz.

Vloni se cyklobusem přepravilo přes tisíc lidí.

„Očekáváme, že i letos bude úspěšná sezona. Službu obě města dotují, a to roční částkou 161 tisíc korun – z toho 85 procent hradí Přerov a 15 procent jde z rozpočtu Lipníku nad Bečvou," podotkl náměstek přerovského primátora Pavel Košutek (ANO).

Zájemci, kteří využijí služeb cyklobusu až na Bumbálku, mají možnost si vybrat ze dvou tras známé cyklistické magistrály. První z nich vede údolím Rožnovské Bečvy, druhá pak lemuje Vsetínskou Bečvu. Výběr už záleží jen a jen na nich.

„Spoj mohou samozřejmě využít i pěší turisté, například pro návštěvu známého Rožnovského skanzenu nebo Pusteven," zmínil Jiří Janalík.

Cyklobus je možné využít také pouze pro cestu zpět z Beskyd do Přerova. Cestu proti proudu Bečvy tak mohou zájemci absolvovat na kole a zpátky se pohodlně svézt podstatně méně vytíženým cyklobusem.

„Místo pro kolo je samozřejmě možné si zarezervovat i pro jízdu zpět, ale vzhledem k menšímu zájmu to není nutné," uzavřel Janalík.