„Velmi špatně se mi jezdí na kole po městě, protože tady jezdí opravdu hodně aut a člověk má strach, že se mu něco stane,“ postěžovala si na jízdu na kole po Hranicích devětapadesátiletá Ludmila Molinari. Jak uvedla, se svými vnuky po městě jezdí na kole vždy po chodníku, za plného provozu je to totiž po silnici nebezpečné.

V Hranicích však cyklisté jinou volbu nemají, protože ve městě pro ně nejsou vyhrazené pruhy nebo cyklistické stezky. „Byli jsme na výletě na kolech, projížděli jsme Přerovem, celé město jsme projeli po cyklostezkách. To v Hranicích úplně chybí,“ řekl Marek Číhal z Hranic.

Naděje na zlepšení situace pro cyklisty v Hranicích není v dohlednu. „Letos jsme si nechali udělat studii, která posoudí celou dopravní situaci v Hranicích. Na zřetel by se měl brát také pohyb a bezpečnost cyklistů ve městě, ať už se to týká vybudování nových cyklostezek nebo vyčlenění části komunikace pro cyklisty,“ řekl vedoucí odboru dopravy v Hranicích Zdeněk Kolomazník. Jak dodal, na základě studie pak město rozhodne, co se bude realizovat.