Opatření, která přijdou na sto tisíc korun, spočívají pouze ve změně svislého dopravního značení.

Ke značkám, označujícím jednosměrky, přibude dodatková tabule, upozorňující řidiče, že zde mohou potkat cyklistu v protisměru.

Úprava vyvolá i změnu pravidel v přednosti v jízdě v dotčeném úseku ulice Lančíkových, na kterou řidiče upozorní informační tabule.

„K provedení úprav jsme přistoupili po úspěšném zavedení tohoto dopravního režimu v dalších přerovských jednosměrkách - konkrétně v ulicích Mostní a Interbrigadistů, nebo na náměstí T. G. Masaryka,“ vysvětlil radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Konec proplétání mezi auty

Důležitým momentem při rozhodování o úpravě byl podle něj fakt, že cyklisté z Újezdce a Jižní čtvrti nemají v současné době žádnou bezpečnou trasu, která by je dovedla do centra Přerova.

„Díky novému značení se tam teď dostanou, aniž by se museli celou cestu proplétat mezi auty. Aby ale cykloobousměrky dobře fungovaly, musí platit obezřetnost a tolerance jak ze strany řidičů, tak i cyklistů,“ zdůraznil přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík.

Na úpravy v ulici Kouřílkova by měla v příštích letech navazovat plánovaná cyklostezka v ulici Růženy Stokláskové, Svisle a Šířava. Cílovým stavem by tedy měla být propojená síť cyklistických tras, mezi které patří i cykloobousměrky.