Hlavním tahákem akce Rockový Helfštýn byla hardrocková kapela Doga, která letos slaví pětadvacet let na české hudební scéně, a pop-punková skupina Vypsaná FiXa.

„Hráli jsme v minulých letech na několika hradech během jednoho putovního festivalu a koncerty měly fajn atmosféru. I tady se nám to hodně líbí. Osobně mám oblíbené místo na jednom podobném opevnění na Pardubicku, kde rád chodím na výlety," řekl Márdi z Vypsané FiXy.

Stejně jako loni bylo na festivalu jedno podium rockové a druhé multižánrové. Z místních kapel si lidé užili například uskupení N.S.O.S., Spocená uklízečka, Penzistor, Pohoda5, Bústr nebo Arrhythmia. Na rockové stage na dolním nádvoří hradu dále vystoupily skupiny Segment, Street 69, Playback a na multižánrové na horním nádvoří The Aeronauts, Panama nebo Diversify.

„Přijel jsem hlavně na Vypsanou FiXu a ještě se mi dnes líbíla kapela Arrhythmia. Je fajn, že se festival koná na hradě. I počasi vyšlo parádně," řekl jeden z návštěvníků festivalu Pavel Kvasnička ze Střížovic na Kroměřížsku.

V minulých letech se na festivalu představily jako hlavní hosti kapely Horkýže Slíže, Kryštof, zlatí slovenští slavíci Desmod nebo zpěvačka a vítězka soutěže Slovensko hľadá Superstar Katarína Koščová.