Malé výtvarníky čekají dvě tvořivé dílny. V první z nich si zájemci vyrobí spony na papír, v druhé velikonočního ještěra. Termíny dílen jsou 1. a 15. dubna, vždy od 14 hodin v dětské pobočce knihovny.

Pro děti je připravena i celosvětová akce Noc s Andersenem, která se slaví k příležitosti výročí narození dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena. Noc plná her, soutěží a kvízů se uskuteční v pátek 4. dubna od 18 hodin. Šanci strávit noc v knihovně mají čtenáři od 7 do 13 let, kvůli omezené kapacitě je třeba se dopředu nahlásit.

Besedy o léčitelství, Evropě i Střední Americe

První z besed se koná už v úterý 1. dubna od 16.30 hodin. Jedná se o druhou přednášku z cyklu Vím už, co nevím? s Miroslavem Šmídou.

„Na přednášce s názvem Síla slova se zájemci seznámí s technikou tzv. mantrování vína, díky které si vyzkouší možnosti ovlivnění hmoty zvukem, a to silou svého hlasu a proneseným slovem," přiblížil ředitel knihovny Pavel Cimbálník.

Evropská unie bude hlavním tématem setkání s Milenou Vicenovou, přerovskou rodačkou, bývalou velvyslankyní a ministryní zemědělství. O tom, jak to chodí v Bruselu, se zájemci dozví ve středu 2. dubna od 17 hodin v Mervartově síni. Počet míst v sále je omezen a je nutné svou účast organizátorům potvrdit.

Dalším lákadlem je pravidelná přednáška Petry Kolaříkové o zdravém těle a duši s názvem Léčebný kód ve čtvrtek 3. dubna nebo cestopisná beseda o Střední Americe se studentkou hispanistiky a amerikanistiky Denisou Krásnou ve středu 9. dubna. Obě akce začínají v 17 hodin. 

Autorka: Iva Najďonovová