VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co přinese Den Země v Přerově? Zajímavosti v Předmostí i úklid Bečvy

Přerov – V den, kdy se každoročně slaví celosvětový svátek snažící se různými způsoby upozornit na problémy spojené s ničením životního prostředí, tedy 22. dubna, se v přerovském Předmostí pořádá akce Den Země. O dva dny později se děti zapojí do Přírodovědného dne, kterým se připojí do další mezinárodní události nazvané Ukliďme svět.

21.4.2012
SDÍLEJ:

Úklid okolí Bečvy a lagun při příležitosti Dne zeměFoto: Vojtěch Podušel

Poznávací soutěže, přírodní stavitelství nebo ochrana velkých šelem. To jsou hlavní témata nedělní akce, kterou organizují občanská sdružení Predmostenzis a Forest v Předmostí od 10 do 18 hodin. Během ní si účastníci budou například hrát s přírodními materiály, ochutnávat dary přírody nebo poznávat zajímavé druhy rostlin a živočichů.

„První zastávka bude v Předmostí u Památníku lovců mamutů. Druhé zastavení pak v hliněném domě, kde si návštěvníci budou moci vymodelovat výrobky z hlíny. Nakonec budeme debatovat v sadech v oblasti Žernavá,“ uvedl předseda sdružení Libor Pokorný.

V plánu je také slavnostní otevření hmyzího hotelu a broukovitě s informativní tabulí, který se nachází ve spodní části sadu poblíž pěšinky.

Úklid okolí Bečvy a Laguny

Středisko volného času Atlas a Bios pořádá v úterý 24. dubna od 9 do 16 hodin podobnou akci – Přírodovědný den. Na té se školáci budou mít možnost zapojit do úklidu okolí řeky Bečvy a oblasti Laguna.

„Je to spojeno s akcí Ukliďme svět. Chystáme se uklidit oblast našeho areálu u Laguny, kde se každoročně objeví několik tun odpadů. Budeme také organizovat různé soutěže týkající se přírody,“ uvedl Ivo Růžička, vedoucí Střediska ekologické výchovy SVČ Bios.

Během akce skupiny školáků navštíví i národní přírodní rezervaci Žebračka.

„Akce proběhne téměř za každého počasí. Děti by měly být vybaveny především vhodnou sportovní obuví. Dodáme jim potřebné pytle, pracovní rukavice a vymezíme část, kterou budou poté uklízet,“ dodal.

Odměnou pro děti bude mimo dobrého pocitu pomoci i drobné občerstvení a doprovodný program v SVČ Bios. Ten zahrnuje například výstavu fotografií „Život očima přírodovědce“, výtvarných prací dětí navštěvující středisko nebo prohlídku přírodovědné stezky. V případě velmi špatného počasí bude akce přeložena.

Autor: Tomáš Krejčiřík

21.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Přerovští Zubři. Ilustrační foto

Po vyrovnání studená sprcha. Zubři v závěru ztratili duel ve Frýdku

Šéf ANO Andrej Babiš a lídr SPD Tomio Okamura na tiskoých konferencích k volebním úspěchům
19

Převrat na Přerovsku: triumf ANO a Okamury, debakl ČSSD

Toto jsou vaši noví poslanci z Olomouckého kraje

Podívejte se, kteří poslanci budou po volbách v parlamentu zastupovat Olomoucký kraj.

Lídra Záchu přeskočila do sněmovny "trojka" z Olomouce, mimo zůstal i Nekl

Lídr ODS Michal Zácha v Olomouckém kraji, který pochází z Přerova, nakonec v Poslanecké sněmovně neusedne. 

Jak volila velká města v Olomouckém kraji? Na bedně se liší

Zatímco hnutí ANO jednoznačně triumfovalo i ve všech velkých městech Olomouckého kraje, na dalších příčkách už jsou mezi hlavními centry regionu rozdíly.

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

ANKETA / Slavíte, nebo zapíjíte děsivou realitu? Jak vás potěšily, či zklamaly výsledky voleb do Poslanecké sněmovny? Hlasujte v naší anketě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení