Patricie Juračková

galeristka, Hranice

Potěšilo mě, že mohu vystavovat dobové litografie Františka Kubky a Alfonse Muchy, které vycházely ve francouzských časopisech. Jsou to cenné věci, které se k nám tak snadno nedostanou. Netěší mě, že byl v Hranicích zrušen psí útulek.

Zdeněk Schenk

archeolog, Přerov

Co mně irituje, je komplikovaná dopravní situace v Přerově. Mám na mysli průjezd městem v dopravní špičce. Neunikla mi předvánoční výzdoba a osvětlení v ulicích města, které změní Přerov k nepoznání. Coby Přerovan to hodnotím kladně.

Marcela Kleckerová

správkyně hradu Helfštýna Týn nad Bečvou

Potěšilo mě dokončení dálnice, protože se lidé z okolních krajů se tak dostanou snáze na hrad Helfštýn. Nepotěšil mě ale listopad, který považuji za předzvěst zimy. Skončilo tak pěkné počasí. Už se těším na to, až přijde konečně jaro.

Pavel Hofírek

přerovský farář, Přerov

Velice mě potěšilo, že na začátku měsíce listopadu se uskutečnila víkendová duchovní obnova farnosti v Přerově, která se konala na Velehradě. Naopak smutný jsem z výsledků voleb a ze společensko- politické situace v České republice.

Jiří J. K. Nebeský

historik, Hranice

Moje kamarádka mi povídala o mateřské školce v Malhoticích. Byl jsem mile překvapen, že v tak malé obci funguje školka s waldorfským zaměřením. V Hranicích byste takovou nenašli. V současné době nemám moc negativní náladu, takžeměnic neštve.

Petr Vavřík

baskytarista skupiny Buty, Přerov

V listopadu mě rozhodně nepotěšila dopravní situace v Přerově. Naopak jsem rád, že byla dokončena oprava našeho domu na Nábřeží E. Beneše v Přerově, o kterou jsme již delší dobu usilovali.