V Přerově má tento gurmánský festival dlouholetou tradici a většina týmů se sem sjíždí už několik let.

„My do Přerova jezdíme pravidelně, moc se nám tady líbí. Dříve jsme tady vařili zvěřinový nebo dančí guláš a dneska máme námořnický z hovězí krkovičky od kosti,“ pochlubili se Pavel a Radek z Holešova.

Typicky český pokrm letos připravovalo osm týmů.

„Guláše budeme opět hodnotit a pro vítěze máme nachystané poháry a odměny. Jsme rádi, že se tady opět lidé sejdou a pobaví se,“ řekl organizátor akce Jaroslav Urbanec, který taktéž v květnu na Výstavišti pořádá Pivní slavnosti.

Před zraky návštěvníků vznikaly guláše podle originálních receptur většinou amatérských kuchařů. Vařečku do ruky vzali i politici.

„My jsme uvařili vynikající guláš z mladého býčka na černém pivě. Recept je tajný, ale osvědčený a doufáme, že s ním vyhrajeme,“ shodli se Jan Horký a Pavel Ondrůj z přerovského týmu.

U všech stánků vládla pohodová nálada a vůně guláše se linula celým areálem.

„My jsme dneska doma nevařili. Já jsem ochutnala vinařský a manžel si dal námořnický. Moc jsme si pochutnali a myslím si, že za dvě tři hodiny si ještě nějaký gulášek dáme,“ zhodnotila sedmatřicetiletá Petra s manželem Karlem.

A co je základem dokonalého guláše?

„Dobrej kuchař (smích). Samozřejmě kvalitní maso, cibule a dobrá paprika, tu si vozím přímo z Maďarska a pak to musí člověka bavit,“ uvedl Jan Jakeš z domácího týmu Přerováci, který se této akce zúčastnil už podesáté.

„Dneska jsem vařili dva guláše, ten první je klasický dančí a druhý je hovězí z irského mladého býčka. Vyzrálé maso z falešné svíčkové jsme dovezli přímo z Irska,“ prozradil Jan Jakeš, který se vařením živí i v civilním životě.

Porota to ani letos neměla lehké, ale o výherci nakonec rozhodla. Na třetím místě se umístil guláš pana Kupky z Kokor, stříbro získal Vinařský guláš a vítězem se stal Dančí guláš od Hrocha.

Ke guláši patří jednoznačně dobré pivo a taky skvělá muzika. O tu se postaraly rockové kapely Argema, Kern, Třetí dáma a Kameron.