Národní Cirkus Originál Berousek chová více než sto kusů cizokrajných zvířat – od slonů, velbloudů, dromedárů, přes zebry, lamy, papoušky Ara až po strakaté oslíky, exotický skot nebo například mini shatlendské poníky. Jako jediný cirkus v Evropě představí drezúru dvanácti koní – arabských plnokrevníků.

„Samozřejmostí je tradiční chov medvědů, který Národní Cirkus Originál Berousek proslavil nejvíce. Jako jediní se můžeme pochlubit také vlastním chovem medvědů, ale i velbloudů, lam, zeber a oslíků," uvedla jednatelka cirkusu Marie Berousková. Po dvaceti letech se cirkusu podařilo obnovit chov medvíďat a navázat tím na slavnou tradici, se kterou je cirkus spojován, mimo jiné i díky filmu Šest medvědů s Cibulkou.

„V polovině ledna loňského roku se nám narodila trojčata medvíďat, což je unikát. Celkem tak máme v chovu deset medvědů," prozradila.

Artista na kolečkových bruslích

Z artistických vystoupení se diváci mohou těšit na jedinečné vystoupení na kolečkových bruslích.

„Dále uvidí světového klauna ze Španělska nebo třeba africké akrobaty z Keni. Naše vystoupení nabízí i vzdušnou akrobacii na vertikálním laně, žonglérské vystoupení s tenisovými raketami a basketbalovými míči. Nebude chybět ani naše světoznámá medvědí revue," nalákala Marie Berousková.

Představení Národního cirkusu Originál Berousek každoročně shlédne více než 280 tisíc malých i velkých návštěvníků ve 197 reprízách. Umělecká choreografie včetně celého programu se pravidelně mění každé dva roky.

„Na provozu celého cirkusového zázemí se podílí více než padesátičlenný tým," dodala Marie Berousková s tím, že v jejich cirkusovém objektu se nachází i rozsáhlý Zoopark, který je k vidění každý den.

Program Národního cirkusu Originál Berousek v Přerově

Středa 22. 4. – 17.30 hodin

Čtvrtek 23. 4. – 17.30 hodin

Pátek 24. 4. – 17.30 hodin

Sobota 25. 4. – 14 hodin

Neděle 26. 4. – 11 hodin