Vidět je v programu cirkusu můžete od středy do soboty v 17.30 hodin a v neděli od desáté hodiny.

Jak dlouho existuje cirkus Jo-Joo a kolik let v něm působíte?
Byl založen v roce 1792. Máme to potvrzeno díky dokumentaristovi Břetislavu Rychlíkovi. V 50. letech minulého století byl znárodněn a pak byl obnoven mnou po sametové revoluci. Věnuji se mu dlouho, u cirkusu jsem se narodil a jsem už sedmá generace. Mí vnuci, které mohli lidé vidět ve finále soutěže Československo má talent 2011, jsou tedy již generací devátou.

Na co se diváci mohou v programu vašeho cirkusu nejvíce těšit?
Můžeme se pochlubit prakticky celým programem, který je složen ze samých originálních kousků. Máme například osmnáctičlennou skupinu artistů v jednom vystoupení. Ti vystupují jako námořníci a piráti ve scéně nazvané Piráti z Karibiku. Máme také hadí ženu, která je z Ulánbátaru z Mongolska a vyhrála Zlatého klauna v Monte Carlu, nebo třeba cvičené papoušky, kteří dělají cvičnou akrobacii a s kterými pojedeme opět do Las Vegas. Také vystoupí Slinky, což je něco mezi člověkem, rourou a obřím červem. Ten už se podíval i do Hollywoodu.

Návštěvníci uvidí například pumy, tygry, papoušky a artisty z Ruska či Mongolska. Dočkají se také kluků známých z televizní soutěže?
Strýc a synovec také vystoupí. Je to velký tahák a lidé se na ně vždy chodí ptát. Jsou to nesmírně šikovní hoši, na které jsem pyšný.

Máte tu i mláďata tygrů sibiřských? Odchováváte je sám?
Za posledních dva roky se v cirkusu narodilo osmnáct tygrů, což je ohromné číslo, nad kterým i odborníci žasnou. Je to určitě o správném přístupu ke zvířatům. Letos se nám narodila také lama krotká, puma americká, dva vrhy malinkých opiček kosmanů zakrslých a dva tygři. I proto tu mám 59 zaměstnanců.

A u cirkusu máte všechny tygry?
Z tygříků je u cirkusu devět. Dva tygry sibiřské jsem nedávno odeslal do Ameriky, kde jsem za ně dostal dva, kteří jsou světlejší, protože jsou potomky tygrů bílých. Sibiřský tygr je ale to nejušlechtilejší a nejinteligentnější zvíře, které znám. Je to šlechta mezi zvířaty. Spisovatel Bohumil Hrabal kdysi napsal, že tygr úderem tlapy zabije mnohem většího vola než jsem já.

Kde všude s cirkusem vystupujete?
Z částí programu jezdíme téměř po celém světě. V Hong Kongu jsme například vystupovali s programem Holiday Ice na ledě, v Singapuru jsme pak dělali vánoční programy v obchodních domech. Také jsme byli v Mexiku nebo v Libanonském kasinu. Pak jsme navštívili ve Spojených arabských emirátech Dubai a Abú Dhabí, nebo také dvě města na Kubě. Dokonce jsme byli i v Grónsku, kde jsme hráli pro eskymáky ve sportovních halách.