Po dvouleté koronavirové pauze mohou dámy vytáhnout opět ze skříně zapomenuté plesové šaty a pánové nažehlit obleky.

Pořadatelé na Přerovsku vrátili do hry vyhlášené myslivecké bály se zvěřinovými specialitami a tombolou, studenti maturitních ročníků se zase mohou těšit na stužkovací plesy. Příležitostí k setkání bude v prvních měsících nového roku více než dost.

Plesová sezona odstartovala už v předstihu v Městském domě v Přerově - některé školy se totiž rozhodly uspořádat stužkovací bály už na podzim.

„Lednové pátky a soboty budou patřit maturitním plesům Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy a Gymnázia Jakuba Škody,“ přiblížil manažer kultury Městského domu v Přerově Pavel Ondrůj.

Tříkráloví koledníci v Přerově - 6. ledna 2022
Stovky tříkrálových koledníků na Přerovsku vyrazí do ulic. Padne rekord sbírky?

Farní ples se letos koná 21. ledna a druhý ročník Reprezentačního plesu klubu amerického fotbalu Mammoths Přerov pak 4. února.

Událostí sezony bude bezpochyby Přerovský ples, který pořádá 11. března město. V podtitulu má „Za vším hledej ženu aneb Noc královen“.

Návštěvníci se mohou těšit na taneční vystoupení, fotokoutek, soutěže o ceny, ale i afterparty a DJ Radia Haná.

„Mezi hosty nebudou chybět Eva Decastelo, Kristína, Honza Mlčoch a další,“ dodal. Nabitou sezonu v Městském domě uzavře již tradičně 1. dubna Džínový bál.

Myslivecký bál láká na speciality

Po dvouleté přestávce si milovníci zvěřinových specialit, dobré hudby a tance opět užijí vyhlášený myslivecký bál v Troubkách. Kulturní dům ožije tancem v sobotu 14. ledna.

„Dva roky byla pauza, tak uvidíme, co to udělá s návštěvností. Pro hosty připravíme oblíbený zvěřinový guláš, ale pochutnají si i na pečeném divočákovi se zelím nebo tradičním smaženém se salátem. V tombole budou zajíci, bažanti, srnci, ale i muflon nebo divočák,“ přiblížil předseda pořádajícího spolku Mezivodí Troubky František Gregovský.

K bálu už neodmyslitelně patří také vystoupení mysliveckých trubačů.

Ilustrační foto
V Líšné se chystají na dodatečné volby, lidé vyrazí o víkendu k urnám

„Zdražovat nebudeme a rozhodli jsme se zachovat vstupné 100 korun,“ dodal.

V Troubkách se budou v zimě konat i další tradiční plesy.

Nabitý kulturní kalendář mají i v Kokorách.

„Kromě tradičních plesů, jako je ten myslivecký nebo hasičský, si lidé nově užijí také ples místních hokejistů a fotbalistů. Těšit se mohou i na fašank nebo Motoples,“ upřesnila starostka Kokor Jana Habáňová.

Plesat se bude i v Horní Moštěnici a lidé si mohou zatrhnout v kalendáři hned několik termínů - například Obecní ples, který se koná 21. ledna, nebo zahrádkářský 4. února a hasičský 11. února.

Sokolovna v Brodku u Přerova ožije 13. ledna Sportovním plesem, 21. ledna hostí oblíbený Divadelní ples v režii místní ochotnické společnosti J. K. Tyla.

Na Hanácké bál do Kojetína a Tovačova

Velké oblibě se těší i Hanácké bál v Kojetíně, který obsadí sál místní sokolovny 25. února.

„Vystoupí na něm Hanačka z Břestu, cimbálová muzika Dubina a kapela Hallo Band. V sokolovně budou v lednu a únoru i dva stužkovací plesy gymnázia, jen myslivecký bál byl letos zrušen. Na ples Centra sociálních služeb v Kojetíně se mohou návštěvníci těšit 3. března,“ uvedla Hana Svačinová, ředitelka Městského kulturního střediska. Podle ní vstupné podraží, ale jen mírně - o 30 korun.

Show otužilců na řece Bečvě v Přerově, 31. 12. 2022
Show otužilců v Přerově nadchla tisíce lidí. Nechyběly tanečky, dorazil i Pelé

V Tovačově si užijí tradiční Hanácké bál až 3. března.

„Po přestávce, která trvala dva roky, jsme se rozhodli raději zvolit březnový termín, aby nebyla příliš velká nemocnost. Chtěli bychom bál uspořádat v tradičním duchu a konat se bude ve sportovní hale,“ řekla Zdeňka Ludvová z Hanáckého spolku Haťě Tovačov.