„Tento rok se nese ve znamení oslav stoleté republiky, takže jsme nastudovali i některé skladby, kterými jsme chtěli toto výročí důstojně uctít - například Moravské dvojzpěvy od Antonína Dvořáka nebo oblíbenou Masarykovu píseň Ach synku, synku. Na koncertech k výročí v Městském domě zazněla i lidová píseň Ten suchdolský rybník v úpravě Stanislava Smočka,“ přiblížil Michal Sabadáš.

Složení sboru Vocantes prošlo v letošním roce personální obměnou a v současné době má sedmatřicet dětí ve věku od desíti do osmnácti let. Přibylo v něm osm nových zpěváků.

„Kromě koncertů se účastníme i mezinárodních festivalů. Koncem listopadu jsme získali první cenu a dvě druhé na mezinárodní soutěži v komorním zpěvu Stonavská Barborka,“ zmínil. Dětští zpěváci se chystají také do polského Krakova a v září sbor vyrazí na turné do Řecka.

Přerovští posluchači se mohou na vystoupení sboru těšit už 22. prosince v 19.30 hodin v Městském domě, kde se představí v programu Vánoce s Vocantes se sólisty a za doprovodu smyčcového orchestru.

Objeví se ale i 16. prosince od 17 hodin na vánočních trzích v Přerově, 19. prosince od 15 hodin na Horním náměstí v Olomouci a 21. prosince na vánočních trzích v Ostravě. 

Česko zpívá koledy na Pelhřimovsku.