Ekonom v důchodu Karel Andres přijel až z Náchoda, aby přiložil ruku k dílu a pomohl s ručním česáním chmele pro speciální várku piva Zubr Grand.

Tradiční akce se uskutečnila ve středu odpoledne na Florykově chmelnici v Čekyni.

„Můj dědeček byl v Přerově sládkem sedmnáct let, a to až do roku 1943. Byl i mecenášem kultury a podporoval umělce. Dobře se znal třeba s rodinou našeho světoznámého klavíristy Rudolfa Firkušného," přiblížil zajímavost Karel Andres, který na zajímavou historii narazil při bádání v rodinných archivech.

František Stradiot začal pracovat jako sládek v pivovaru v Jevíčku, pak působil dlouhá léta v Přerově, a odtud odešel v roce 1943 do penze.

„Bohužel už v roce 1946 zemřel po operaci na embolii," doplnil jeho vnuk. Právě díky tomuto sládkovi se ale přerovské pivo dostalo do povědomí široké veřejnosti.

„Začal věřit moravskému chmelu, protože kolem Přerova jsou výborné chmelnice. Přestože jiné pivovary využívaly převážně suroviny z Čech, on byl ochoten riskovat a používal chmel z tršické oblasti," zmínil.

František Stradiot je autorem receptury, kterou se při výrobě piva Zubr Grand inspirovala také dnešní sládková přerovského pivovaru Nataša Rousková. I ona se spolu s ostatními zaměstnanci zapojila do ručního česání chmele pro speciální várku pěnivého moku.

„Bude výjimečná tím, že přesně víme, jaký chmel jsme do ní dali, protože jsme si ho sami natrhali. Je to první letošní chmel, takže vidíme, v jaké je kondici a kvalitě. Protože je čerstvý, bude aroma určitě výraznější," vysvětlila sládková.

Speciální edici piva Zubr Grand z první várky čerstvě načesaného chmele budou moci milovníci pěnivého moku ochutnat koncem října, kdy se objeví v provozovnách.

„Bude stočen do sudů a distribuován do vybraných restauračních zařízení," uvedl ředitel pivovaru Zubr Tomáš Pluháček.

Nadprůměrná úroda i kvalita

Kvalitu letošní úrody zhodnotil přímo na Florykově chmelnici předseda Zemědělského družstva v Kokorách Vladimír Lichnovský.

„Česačky se sice rozběhnou až 25. srpna, ale už teď můžeme říci, že jsou šišky narostlé do standardní velikosti. Podle předběžných rozborů kvality má chmel i odpovídající obsah látek," řekl.

Hospodáři předpokládají, že bude letošní úroda nadprůměrná a chmel bude mít velmi dobrou kvalitu.

„Chladné počasí nám vyhovuje, my zemědělci nepotřebujeme extrémy, ale nechceme nic jiného, než normální stav věcí," uzavřel.