Pro ty, kteří mají prošlý občanský průkaz a nechtějí promarnit svůj hlas, má přerovský magistrát dobrou zprávu. Úředníci z oddělení evidenčně správních agend budou v práci po celou dobu voleb – tedy v pátek 25. ledna až do 22 hodin večer a v sobotu 26. ledna do 14 hodin. V Přerově si lidé můžou vyřídit občanský průkaz v budově Emos na náměstí T. G. Masaryka.

„Lidé zde dostanou občanský průkaz s omezenou platností na jeden měsíc, se kterým pak můžou jít k volbám. Stačí, když si s sebou vezmou dvě fotografie a prošlý průkaz," řekl Jaroslav Sláma z odboru vnitřní správy přerovského magistrátu.

Někteří lidé jsou zmatení z toho, že dosud neobdrželi do schránek hlasovací lístky. Nemusejí ale zoufat, protože je dostanou přímo ve volebních místnostech.

„Je to kvůli tomu, že ministerstvo definitivně zveřejnilo dva kandidáty, kteří postoupili do druhého kola, teprve ve čtvrtek odpoledne. Mohlo se totiž stát, že některý z nich z různých důvodů odstoupí, a pak by za něj nastoupil náhradní," vysvětlil Jaroslav Sláma.