Od května jim alespoň částečně usnadní život novinka. Mohou díky kamerám sledovat dopravu na frekventovaných křižovatkách ve městě on-line a vyhnout se tak kolonám.

„Stačí, když se ještě předtím, než usednou do auta, podívají na webové stránky města na on-line záznam z kamer. Zjistí tak, které silnice jsou průjezdné, a kde se zrovna štosují auta. Podle toho si pak můžou vybrat trasu své cesty,“ přiblížila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Kamery, které budou monitorovat dopravu, se objeví v šesti částech Přerova.

Město za ně zaplatí přibližně 330 tisíc korun a dalších 250 tisíc bude stát pětiletý provoz a servis, spojený s údržbou.

„Snímky jsou pořizované zhruba po pěti vteřinách. Na silnici v ulici 9. května začne kamerový bod sledovat prostor křižovatky U Hřbitova - Bří Hovůrkových. V Denisově ulici bude monitorována hustota provozu před autobusovým nádražím. Na Velké Dlážce budou dvě kamery, a to na křižovatce u základní školy a v blízkosti prodejny Lidl,“ upřesnil radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Dvě kamery se objeví i v Komenského ulici, kterou denně projíždějí tisíce aut.

„Jedna bude u Gymnázia Jakuba Škody a druhá u křižovatky Kojetínská - Velké Novosady,“ doplnil. Město vybralo místa, kde je i podle průzkumů největší frekvence aut a tvoří se zde často kolony.

Zájemci budou moci sledovat výstupy z kamer na webu města www.prerov.eu - v sekci doprava.

„Smlouva se společností Movibio, která službu zajišťuje, byla podepsána začátkem dubna a funkční by měla být měsíc od podpisu smlouvy - nejpozději 14. května,“ řekl Tomáš Navrátil.

Uzavírky a omezení

Řidiče v Přerově aktuálně trápí několik uzavírek a omezení - kvůli stavbě mimoúrovňového křížení v Předmostí bude až do konce června uzavřená hlavní spojnice ve směru ze Zlína na Ostravu - Polní ulice.

Do 9. července potrvá také uzavírka krajské silnice v ulicích Brabansko a Za mlýnem z důvodu rekonstrukce kanalizačního sběrače.

Na zákazovou značku narazí od tohoto týdne také řidiči, kteří jsou zvyklí parkovat v okolí Polní ulice.

Od prodejny OBI směrem na ulice Tržní a Velké Novosady totiž probíhají výkopové práce v souvislosti s rekonstrukcí parovodní soustavy.

Na zákaz stání se musejí připravit řidiči v ulicích Fügnerova a Mervartova a v červenci a srpnu se tato akce dotkne také nábřeží Edvarda Beneše.