„Chceme mobilizovat občany, aby přestali být těmi pověstnými ovcemi a začali s tím, co se u nás děje, konečně něco dělat," uvedl tak trochu nejasně hned v úvodu akce.

Z jeho dalších slov už ale bylo patrné, že právě zahájil předvolební kampaň své nové strany. Tu se prý pokusil zaregistrovat, ale úřadům vadí, že se chce „zabývat bojem za práva slušných lidí".

A proč si vlastně pro svou „Czech Lion Tour" vybral právě Přerov?

„Jde o město s velkou komunitou Romů, stejně jako Havířov nebo Bohumín," řekl s tím, že na problémové soužití jej upozornili místní obyvatelé.

Přerov je prý jedním z mnoha, kde tuto akci magistrát povolil. V některých jiných městech ovšem sdružení narazilo.

„V celé republice se snaží dodržovat shromažďovací zákon a Listinu základních práv a svobod. Samozřejmě jsou místa, kde se to nedodržuje. Konkrétně jde o České Budějovice, Havířov a Frýdek Místek, shrnul Matějný. Podle něj zdejší radnici ovládá „socansko-komunistická banda".

Matějný tvrdí, že nejsou jeho přívrženci žádní radikálové.

„Členové občanského sdružení Čeští lvi jsou normální občané, jako jsem například já, nebo vy," tvrdil. Na dotaz, proč podobná akce v Ostravě vyústila v pouliční bitku, odvětil, že za všechno můžou provokatéři.

„Nemůžeme za to, že si policie naše akce vyhodnotí jako rizikové. My nic vyvolávat nechceme, ale do davu se tam infiltrovali tajní," uzavřel.