Obě akce se konaly již podruhé. Myšlenka podpořit malého Tobiáška během se zrodila v hlavách žáků Základní a mateřské školy v Oseku nad Bečvou. Na startovní čáru se tak u sokolovny postavila více jak stovka nadšenců, vybrat si mohli ze tří tras. Nejenom s organizací letos žákům pomohla firma Best4run, ta například účastníkům běhu zapůjčila testovací boty.

„Na start závodu se postavilo 150 závodníků. Výtěžek ze startovného a dobrovolných darů bude použit na rehabilitace a lázně pro Tobiáška, který od narození trpí mozkovou obrnou,“ prozradila ředitelka školy Zuzana Kotíková s tím, že obrovský dík patří nejenom žákům školního parlamentu a společnosti, která s organizací pomáhala, ale také sponzorům a rodičům.

Počasí oběma akcím tentokráte přálo. Do Lhotky dorazilo také více jak sto běžců, kteří si mohli vyzkoušet hned několik tras. Akce se zúčastnili také klienti Aktivačního centra Jsme tady, kteří si mohli kilometrovou trasu s pomocí také vyzkoušet.

„Nechyběl ani závodní vozík, všichni naši klienti si tak mohli vyzkoušet jaké to je mít vítr ve vlasech. Dobrovolníci se tak s klienty mohli vydat zdolávat kilometrovou trať,“ konstatovala Věra Saňková ze Jsme tady s tím, že celý Dobroběh provázela rodinná a přátelská atmosféra. Cílem obou charitativních akcí totiž nebylo vyhrát, ale zúčastnit se a pomoci těm, kteří to potřebují.

Výtěžek z Dobroběhu poputuje na vybavení rehabilitační tělocvičny v centru, místnost se v těchto dnech maluje a připravuje.