„To zatím nestačí ani na stavební pozemek, proto ve sbírce pokračujeme,“ konstatovala zástupkyně ředitelky Jana Jagošová.

Po celém městě rozmístili pracovníci Charity čtyři pokladničky. Lidé na ně narážejí v lékárnách a supermarketech.

„Kromě toho probíhá sbírka i v kostelech a také nám do ní významnou částkou přispěla jedna místní firma. Velice mile nás překvapil desetitisícový dar manželského páru, který si ale ze skromnosti nepřál být nikde jmenován,“ uvedla Jagošová.

Na nový dům shání Charita peníze proto, že v současné době je v Hranicích rozptýlena na třech místech. Na třídě 1. máje si pronajala prostory, ve kterých provozuje nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Na Nové ulici se dělí s Domem dětí a mládeže o část školy, v níž se scházejí hendikepovaní.

„Docházejí tam do našeho stacionáře s názvem Archa a právě kvůli němu bychom nové prostory moc potřebovali. Město nám totiž místnost na Nové pronajalo jen na dobu určitou,“ vysvětlila Jagošová, která má svou kancelář ve třetím sídle Charity, v Purgešově ulici.

Už půl druhého roku čekají pracovníci Charity na vhodný dotační titul od Evropské unie. „Zjistili jsme, že v příštím roce by měla Evropa vypsat investičních grantů hned několik, takže nám opět svitla naděje,“ prozradila Jagošová.

Ve sbírce bude však tato společnost pokračovat i nadále. Základním předpokladem k získání dotace je totiž finanční spoluúčast žadatele. „Ideální by pro nás byl dům s velkou zahradou, který by nevyžadoval příliš velkou rekonstrukci, nebo stavební pozemek,“ vyslovila na závěr představu sebe i svých kolegů Jana Jagošová.