„Primárním důvodem této výluky jsou práce, spojené s výstavbou dálnice D1 u Přerova. Správa železnic přerušení provozu zároveň využije k opravám trati a trakčního vedení v úseku, přejezdu ve Věžkách, ale například i k inženýrsko-geologickému průzkumu pro připravovanou modernizaci trati Brno - Přerov,“ vysvětlil mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Mladý motorkář nepřežil srážku s kamionem u Horní Moštěnice. 30.7. 2023
Tragickou nehodu u Horní Moštěnice policie šetří jako usmrcení z nedbalosti

Během výluky zavedou dopravci náhradní autobusovou dopravu podle výlukových jízdních řádů. „České dráhy takto nahradí osobní vlaky na úseku Přerov - Nezamyslice, RegioJet nasadí autobusy místo rychlíkových spojů mezi Brnem a Přerovem,“ upřesnil.

Jízdní kola se vozit nebudou

V Přerově se bude nastupovat před nádražní budovou a vystupovat na autobusovém nádraží, stanovišti číslo 35. Přeprava jízdních kol nebude možná.

Náhradní autobusové spoje budou zastavovat v Nezamyslicích, Němčicích nad Hanou, Měrovicích nad Hanou, Kojetíně, Chropyni a Věžkách. V Nezamyslicích a Němčicích nad Hanou bude zastávka u nádražní budovy, v Měrovicích nad Hanou u prodejny smíšeného zboží v obci, v Kojetíně u nádražní budovy a na zastávce autobusu na náměstí. V Chropyni lidé zastaví na zastávce Masarykova, ve Věžkách pak na stanovišti busu Věžky, rozc.